lotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,7%. Akcje drożały o 1,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 83,60 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego o 1,07% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy mocno podwyższonych obrotach, porównywalnych do wtorkowego wolumenu. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 83,40 zł. Była to kolejna udana sesja z rzędu, która podtrzymuje trwający od kilku sesji ruch wzrostowy. W sumie od początku ruchu wzrostowego, zwyżka przekracza już 17%.


Akcje Lotos drożeją od 6 sesji. Kluczowy poziom 86,50 zł

Spoglądając na wykres dzienny, widać że zwyżka ma dobrą dynamikę oraz wsparta jest wyższymi obrotami. Nie ma się co dziwić, gdyż od końca lutego spółka zanotowała bardzo dużą korektę. Na wykresie tygodniowym nie spowodowała jednak ona zejścia poniżej poprzedniego dołka, a więc nadal mamy układ wzrostowy w szerszym rozumieniu. Trwające wzrosty naruszają linię korekty, aczkolwiek nie zmieniają jeszcze struktury coraz niższych wierzchołków. Kluczowe zatem będzie wybicie poziomu szczytu z końca kwietnia w rejonie 86,50 zł.

wykres akcji lotos 23.05.2019
Kurs akcji Lotos 23.05.2019, źródło: xStation 5

Gdańska rafineria dołączy do światowej czołówki

W ostatnich dniach spółka informowała o pracach w ramach projektu tzw. efektywnej rafinacji. Prace mają zakończyć się do końca maja. Zdaniem firmy, będzie to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. Zadaniem projektu jest zwiększenie przerobu ropy w gdańskiej rafinerii oraz lepsze wykorzystanie pozostałości, z których powstaje ciężki olej opałowy czy asfaltowy. Spółka szacuje, że inwestycja warta około 2,2 mld zł będzie miała bardzo dobrą stopę zwrotu. Korzyści finansowe szacowane są bowiem na około 780 mln zł w ujęciu EBIT.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here