Naga MarketsAkcje Lotos na ważnym wsparciu - CCC rośnie dziś 15 procent przekraczając 41 zł za akcjęObecny okres sprzyja odrabianiu spadków na głównych spółkach – w tym akcji giganta Lotos oraz spółki CCC, która mimo mocnych spadków i bardzo pechowego okresu – mogła wygenerować nieco ponad 35% zysku w ciągu ostatnich sesji. Spółka paliwowa mocno uzależniona od ceny surowca – ropy, również radzi sobie dobrze, broniąc dołki oraz pnąc się już powyżej 65 zł za akcje. Spójrzmy na sygnały dnia omawiane na przeglądzie Marcina Tuszkiewicza.

Podsumowanie przeglądu spółek notowanych na GPW:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Mocne wahania ceny ropy powodują równie dużą niepewność akcji Lotos.
  • Spółka Lotos znajduje się na bardzo ważnym wsparciu cenowym. 
  • CCC z kolei mimo dalej nieciekawej sytuacji finansowej, odrabia ponad 35% strat.

Lotos w pobliżu bardzo ważnego wsparcia cenowego

Na ten moment spółka Lotos znajduje się na poziomie 62,60 zł za akcję – czyli bardzo ważnego wsparcia cenowego patrząc na wykres czterogodzinny. Kolejne sesje z całą pewnością będą walką o utrzymanie strefy – ponieważ to właśnie od niej wiele będzie zależeć. Spółka boryka się dodatkowo z bardzo dużymi wahaniami cen głównego surowca – ropy naftowej, która w ostatnich dniach, m.in przez spotkanie OPEC stała w centrum zainteresowania inwestorów.

wykres Lotos H4 14.04.2020
Lotos H4 14.04.2020, Źródło: Tradingview

Obecnie wybicie zakresu wsparcia może oznaczać przecenę spółki do okolic 54 – 50 zł za akcję, co przekładałoby się na około 10 – 12 procentową przecenę. Dlatego też warto oznaczyć oraz obserwować omawiane wsparcie cenowe.

Rejony 54 – 50 zł to ważne wsparcie techniczne. Kolejnym oporem natomiast jest poziom 72 – 73 zł. Jest to ciekawa strefa, ponieważ rynek w 2019 roku testował tę wraz z kilkukrotnie wcześniej testowaną sekwencją. Z uwagi na trend wzrostowy, warto mieć poziom na uwadze – komentował Marcin Tuszkiewicz.

Zobacz również: Bank Pekao spodziewa się spadku PKB o 4,4% w 2020 r.

Akcje CCC silnie rosną kolejną sesję

Spółka CCC nadal ma problemy finansowe – a działania rządowe nadal wspierają małych i mikro-przedsiębiorców. Jednak informacja o tym, że ZUS może zostać zniesiony dla wszystkich przedsiębiorców może zdecydowanie wpłynąć na plus na spółkę. Warto pamiętać, że podmiot wydał emisję akcji, przez co na dzisiejszym otwarciu CCC zyskiwało blisko 15 procent przekraczając próg 41 zł na akcję. Więcej informacji dotyczących CCC w powyższym wideo.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatności blik | sp500 kurs | bitcoin notowania | notowanie bitcoin | akcje pkn orlen | notowania giełdowe lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here