lotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,40%. Akcje taniały o 0,36 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 88,18 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 1,07% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 88,56 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, wpisująca się w trwającą konsolidację. W sumie od początku ruchu wzrostowego z połowy maja, zwyżka przekracza już 28%.


Akcje Lotos czekają na kolejny impuls wzrostowy

W ostatnim okresie notowania spółki poruszają się bokiem. Taka sytuacja ma miejsce praktycznie przez cały lipiec. Wydaje się, że jest to pozytywna sytuacja biorąc pod uwagę, że na początku tego miesiąca doszło do silnych wzrostów, a ruch boczny wskazuje na brak zdecydowanej reakcji podażowej. Słabość korekty może być z czasem wykorzystana do zainicjowania kolejnego impulsu wzrostowego. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami widać, że cena po wybiciu z początku miesiąca, cały czas oscyluje mniej więcej ponad czytelnym wsparciem w rejonie 87,50 zł. Póki cena porusza się ponad tym poziomem, cały czas istnieje szansa na kolejny ruch wzrostowe, który prawdopodobnie dokonałby wybicia lipcowych maksimów.

lotos 26.07.2019
Kurs akcji Lotos 26.07.2019, źródło: xStation 5

Zmiany w zarządzie

Podczas czwartkowej sesji Rada Nadzorcza Grupy Lotos poinformowała. że do składu zarządu spółki powołano dwóch nowych wiceprezesów. Zofię Paryłę na stanowisko wiceprezesa do spraw finansowych oraz Mariana Krzemińskiego na stanowisko wiceprezesa do spraw inwestycji i innowacji. Oba stanowiska były nieobsadzone od niemal połowy lipca, kiedy rada nadzorcza spółki odwołała dotychczasowych wiceprezesów. Obecnie poza wspomnianymi dwoma osobami w skład zarządu grupy wchodzą także prezes Mateusz Bonca, wiceprezes ds. produkcji i handlu Jarosław Kawula, wiceprezes ds. korporacyjnych Jarosław Wittstock.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here