Siedziba LotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,91%. Akcje drożały o 2,52 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 90,06 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 88,98 zł. Była to najmocniejsza sesja od dłuższego czasu. W sumie od początku września spółka traciła około 8%, teraz kurs zdaje się powoli odrabiać straty.


Akcje Lotos blisko kluczowego oporu

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać że kluczowym poziomem pozostaje opór w rejonie 90 zł. W ostatnich miesiącach popyt próbował kilka razy przełamać ten poziom, jednak na razie bez większych sukcesów. Pozytywne jest natomiast to, że mamy coraz słabsze odejścia od tej strefy. Obecnie wydaje się, że cena zmierza do kolejnego ataku na ten poziom. Jeżeli udałoby się go w końcu przełamać, byłby to jasny sygnał świadczący o potencjalnym zakończeniu bardzo mocno rozbudowanej korekty w szerszym trendzie wzrostowym trwającym od 2016 roku. Wtedy też prawdopodobny stałby się atak na historyczna maksima notowań.

lotos 25.09.2019
Akcje Lotos 25.09.2019

“Stop the clock” w kwestii przejęcia przez PKN Orlen

Podczas wtorkowej sesji pojawiły się informacje, że Komisja Europejska przyznała spółce PKN Orlen więcej czasu na przygotowanie dodatkowych, szczegółowych informacji w procesie przejęcia kapitałowego Grupy Lotos. Ma tutaj zastosowanie tzw. procedura “stop the clock”, która standardowo stosowana jest w podobnych przypadkach. Wcześniej stosowano ją i zazwyczaj przejmująca firma otrzymywała następnie zgodę na przejęcie. Celem transakcji przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen jest stworzenie silnego podmiotu o międzynarodowym potencjale liczącego się na rynku dostaw ropy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here