lotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,90%. Akcje drożały o 0,78 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 87,46 zł. Jest to niezły wynik na tle rosnącego o 0,99% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 87,20 zł. Była to kolejna udana sesja z rzędu, która podtrzymuje trwający od kilku sesji ruch wzrostowy. W sumie od początku ruchu wzrostowego, zwyżka przekracza już 23%.


Akcje Lotos atakują ważny opór

Spółka notuje od początku czerwca tendencję wzrostową zmierzającą do poziomu wcześniejszych wierzchołków. Spoglądając na wykres dzienny widać, że linia korekty trwającej od końca lutego do połowy maja została przełamana. Cena zatrzymała się na poziomie oporu okolic 88 zł. Obecnie po krótkotrwałym odbiciu, kurs znów powrócił pod ten opór. Wydaje się, że wybicie tak czytelnej strefy oporu powinno pozwolić na kontynuowanie impulsu wzrostowego i powrotu do szerszego trendu wzrostowego. Wtedy celem stałyby się maksima z końca lutego w rejonie bliskim 100 zł.

lotos 25.06.2019
Kurs akcji Lotos 25.06.2019, źródło: xStation 5

Lotos Petrobaltic z nową platformą wiertniczą

Wczoraj spółka poinformowała o tym, że jedna ze spółek zależnych zakupiła od firmy Maersk platformę wiertniczą, która ma trafić na złoże B3 na Morzu Bałtyckim. To piąta i największą ze wszystkich platform należących do Lotos Petrobaltic. Spółka prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego od niemal 30 lat. Po przeprowadzeniu prac przystosowawczych oraz szkoleniach załogi, platforma rozpocznie pracę i jej zadaniem będzie wykonywanie rekonstrukcji 7 odwiertów w złożu B3 na Bałtyku. Platforma może wiercić do głębokości ponad 7,6 km.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here