Naga MarketsAkcje London Stock Exchange (LSE) traciły nawet 4% w poniedziałekAkcje London Stock Exchange poszły ostro w dół i okazały się jedną z najgorzej radzących sobie spółek na londyńskim parkiecie wskutek spadającej zmienności na giełdzie z uwagi na gospodarczą poprawę i luzowanie restrykcji związanych z wciąż panującą pandemią COVID-19.

  • Na londyńskiej giełdzie panuje spokój po dużych wzrostach w zeszłym tygodniu.
  • Notowania LSE spadły jednak o ponad 4%, głównie przez zmniejszający się ruch na giełdzie. Ostatecznie sesja kończyła się ze stratą 1,5%
  • Wśród najsilniej rosnących spółek na londyńskim parkiecie jest Rolls-Royce i operator wycieczkowców Carnival.

LSE w dół o ponad 4% w poniedziałek

Notowania London Stock Exchange spadały ponad 4% w trakcie poniedziałkowej sesji. To dużo biorąc pod uwagę, że od początku roku kurs LSE obniżył się jedynie o 5%.

Akcje London Stock Exchange aż o ponad 4% w dół w poniedziałkowej sesji.
Notowania LSE na londyńskim parkiecie. Źródło: tradingview.com

Ze spadkiem notowań LSE mogą być związane także panujące plotki na temat skrócenia czasu notowań na europejskich giełdach, w tym na tej londyńskiej. Obecnie, parkiet w brytyjskiej stolicy otwarty jest aż przez 8,5 godz., od 8 rano do 16:30 lokalnego czasu. Jednak były dyrektor London Stock Exchange, Xavier Rolet zaznacza, że to co robią “ludzcy” inwestorzy jest nieistotne, ponieważ obecnie algorytmy odpowiadają za większośc aktywności na giełdzie, zatem nie warto skupiać się na czasie otwarcia notowań.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: EasyJet planuje zwolnienia. Pracę może stracić nawet 4,5 tysiąca osób

Choć kurs LSE spadł, to indeks FTSE 100 zrzeszający 100 największych spółek na londyńskiej giełdzie urósł o 0,2%. W porównaniu z dużymi wzrostami w zeszłym tygodniu, poniedziałek był zasadniczo spokojnym otwarciem nowego tygodnia.

Akcje London Stock Exchange aż o ponad 4% w dół w poniedziałkowej sesji.
Notowania Rolls-Royce na LSE. Źródło: tradingview.com

Wśród najlepiej zyskujących spółek na LSE w poniedziałek znajduje się m.in. legendarny Rolls-Royce, który jest ponad 12% na plusie.

Akcje London Stock Exchange aż o ponad 4% w dół w poniedziałkowej sesji.
Notowania Carnival na LSE. Źródło: tradingview.com

Gwałtowny wzrost zaliczył także operator transportu morskiego Carnival, którego notowania poszybowały w górę o niemal 15%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here