Naga MarketsAkcje kupuj tylko pod koniec miesiąca? Sugeruje system popularny w XX w.Jak podaje MarketWatch, najlepiej działający giełdowy system inwestyjny z lat 80-tych i 90-tych sugeruje, że powinniśmy kupować akcje tylko pod koniec danego miesiąca, przez resztę siedzieć na gotówce (lub w obligacjach). Każdy kto chciałby skorzystać z takiej „rady” musi pamiętać jednak, że wyniki tego systemu w ostatnich latach były mniej imponujące.

  • Seasonality Timing System przestał się sprawdzać przez swoją zbyt dużą popularność.
  • Vincent Deluard uważa, że system da się naprawić, dzięki zmianie momentu inwestowania na środek miesiąca.
  • Siłą wzmacniającą rynek w tym okresie są wpływy na konta emerytalne.

Seasonality Timing System i nowa formuła

Seasonality Timing System został wprowadzony w latach 70-tych przez Normana Fosbacka, ówczesnego szefa Institute for Economic Research i zakłada on inwestowanie w akcje na przełomie każdego miesiąca, jak również bezpośrednio przed świętami giełdowymi – w innych okresach zaleca posiadanie gotówki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie system nie sprawdza się tak dobrze jak kilka dekad temu

Sukces systemu przyciągał wielu inwestorów, którzy widząc dla siebie szansę na zysk, zaczęli stosować jego założenia. Po dwóch dekadach doprowadziło to do spadku wydajności tego sposobu inwestowania.

Zobacz również: Stablecoin Binance USD (BUSD) osiągnął w czerwcu 1 miliard USD wolumenu

Według Vincenta Deluarda, szefa globalnej strategii w StoneX, może być możliwe udoskonalenie systemu stworzonego przez Fosbacka, aby nadać mu nowe życie. W niedawnej korespondencji z klientami, Deluard zwrócił uwagę na nowy miesięczny wzór, który, choć podobny do tych wykorzystywanych przez oryginalny system Fosbacka, nie pogorszył w swoich wyników w ciągu ostatniej dekady.

Siła amerykańskich akcji także w połowie miesiąca?

Nowa formuła dostrzega ponadprzeciętną siłę amerykańskich akcji w połowie miesiąca. Powodem takiej sytuacji są pieniądze, które amerykańscy pracownicy przeznaczają na konta emerytalne 401(k), skąd trafiają one na giełdę.

Wielu pracowników w Stanach Zjednoczonych otrzymuje wypłatę dwa razy w miesiącu, a więc wpływy do 401(k) maja miejsce nie tylko na koniec miesiąca.

Opierając się na historycznym wzorcu miesięcznej siły, można zainwestować nowe pieniądze na kilka dni przed którymś z sezonowo silnych okresów. Deluard zasugerował również, aby inwestować przed i zmianie miesiąca, ponieważ zawsze jest szansa, że system Fosbacka znowu się sprawdzi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here