Naga MarketsAkcje Kruka mocno w górę. Spółka liderem wzrostów na mWIG40Notowania Kruka w piątek otworzyły dzień sporą luką i w piątkowej sesji rosną już o około 10% na fali dobrych wyników spółki, które przekroczyły oczekiwania analityków.

  • Kruk jest spółka działającą w branży windykacyjnej notowaną na GPW i wchodzącą w skład mWIG40
  • Notowania spółki od dołka w marcu na 59,30 zł wzrosły o ponad 140%
  • Jednak od początku roku kurs spadł o prawie 14%

Kurs akcji Kruka w piątek o 10% w górę

Kurs akcji Kruka wystrzelił w piątek mocno w górę chwilę po 13:00 wzrastając aż o 9,33% do 144,10zł. Notowania otworzyły się sporą luką na 138 zł względem ceny odniesienia 131,80 zł.

Akcje Kruka mocno w górę. Spółka liderem wzrostów na mWIG40
Notowania Kruk S.A. na GPW. Źródło: tradingview.com

Zasadniczym powodem wzrostów są dobre wyniki finansowe spółki w II kwartale 2020 roku. Szczególnie zaskoczył zysk netto w wysokości aż 42,8 mln zł, który ponad dziesięciokrotnie przebił oczekiwania analityków zakładających 4,2 mln zł. Wartość ta wypada jednak nieco gorzej w porównaniu z zeszłym rokiem, jest to bowiem spadek aż o 38% w ujęciu rocznym.

Solidnie wyglądały także przychody wypracowane przez Kruka w II kw. 2020 r., które wyniosły 257,1 mln zł, czyli aż o więcej 14% niż przewidywali analitycy. Niestety, pandemia odcisnęła swoje piętno na tej kategorii wyników spółki i przychody te są niższe o 19% względem analogicznego okresu rok wcześniej.

Martwi także EBITDA w wysokości 71 mln zł, która choć również przekroczyła prognozy analityków mówiące o 42,2 mln zł, to jest aż o ponad 39% mniejsza rdr. W II kwartale firma z w powodu pandemii dostrzegła ograniczoną podaż portfeli i zmniejszoną ilość transakcji na każdym rynku, na którym działa.

Dobre wyniki spółki przełożyły się na zwyżkę kursu wybijając notowania z trwającej przez cały sierpień konsolidacji w przedziale 128-140zł. Dzięki wzrostowi kursu ponad linię oporu na 140 zł, powstał silny impuls wskazujący na kontynuację zwyżki na kolejne wyższe poziomy.

Spoglądając w przyszłość, przedstawiciele Kruka poinformowali, że spółka posiada dobrą sytuację płynnościową i finansową.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here