Naga Markets

Akcje KGHM zyskały niemal 3 proc. Wczorajszej sesji towarzyszyła wysoka zmiennośćZa nami umiarkowanie pozytywna sesja na krajowym rynku akcji, w rezultacie której WIG zyskał 0,14%. Handel rozpoczął się jednak w negatywnych nastrojach luką spadkową, co należy wiązać z dyskontowaniem przez inwestorów obecnych na rynkach kasowych środowej decyzji Fed oraz umacniającego się z tego samego powodu amerykańskiego dolara.

Notowania KGHM zyskały w czwartek 2,84%

Dodatnią stopę zwrotu odnotowały WIG20, jak i mWIG40. W WIG20 podwyższoną zmienność notowały min. walory KGHM. W początkowej fazie handlu kurs spółki tracił blisko 3%, po czym jeszcze przed południem wyznaczył dzienne maksimum na +5%.Ważną informacja, która pojawiła się w serwisach informacyjnych odnośnie spółki była rządowa propozycja aby czasowo obniżyć podatek od wydobycia miedzi i srebra o ok. 30%. W drugiej linii, po mocnej wyprzedaży w obecnym roku, walory Ten Square Games zyskały ponad 4,5%, co jest pierwszą od 17 stycznia dodatnią sesją dla akcji tej spółki.

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów pomimo solidnych wzrostów w początkowej fazie handlu. Sektorowo, najwięcej zyskiwali przedstawiciele segmentu energetycznego, min. ConocoPhillips (+2,99%).

Z kolei akcje Tesli spadły o blisko 12% pomimo lepszych od oczekiwań wyników za IV kw. 2021 roku – skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,52 USD, podczas gdy rynek spodziewał się, że sięgnie on 2,36 USD.

Sytuacji nie wspierały również min. bardzo dobre dane w zakresie sytuacji w tamtejszej gospodarce. Produkt Krajowy Brutto USA w czwartym kwartale wzrósł o 6,9% w ujęciu zanualizowanym (SAAR) kw/kw – podał Departament Handlu w pierwszym wyliczeniu. Oczekiwano +5,5%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Udana sesja w Japonii, gdzie Nikkei225 zyskał ponad 2% w połączeniu z dodatnimi kwotowaniami kontraktów terminowych na S&P500 powinna przełożyć się na pozytywne otwarcie handlu w Warszawie. Kluczowym aspektem dla WIG-u20 będzie zamknięcie tygodnia powyżej poziomu 2200 punktów, który jest istotną strefą wsparcia.

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy naftowej | celon pharma akcje rekomendacje | gpw cdprojekt | kurs chf | ccc gpw | mercator akcje rekomendacje | notowania amrest |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here