Naga MarketsAkcje KGHM
KGHM interwał

Na przestrzeni ostatnich miesięcy dostrzec można zauważalną zwyżkę notowań miedzi. Tylko od drugiej połowy marca 2020 r. cena tego metalu wzrosła bowiem o blisko 100 proc. Na wzrostach tych korzysta również polska spółka KGHM będąca jednym z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie.

  • Akcje miedziowego giganta wzrosły w ciągu roku o 319%
  • KGHM powyżej 200 zł

Akcje KGHM znów powyżej 200 zł

Korelacja między rynkiem surowców a notowaniami spółek wydobywczych jest niezaprzeczalna. Zwykle to akcje wykazują też większą zmienność. Nie inaczej jest i w przypadku akcji spółki KGHM i ceny miedzi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas, gdy notowania metalu wzrosły o niespełna 100 proc., akcje polskiego miedziowego giganta podrożały o ponad 319 proc. z 48 zł w połowie marca ubiegłego roku do ponad 200 zł obecnie.

– Miedź otwiera się kolejną luką wzrostową z ceną powyżej 8500 dolarów za tonę. Tym samym cena metalu osiąga 9 letnie szczyty – zauważają analitycy XTB.

W ich ocenie, jeżeli tylko notowanim jednej z największych polskich spółek skarbu państwa będą kontynuować obecną tendencję, już wkrótce oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania poprzednich wierzchołków w wysokości 221 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt | wti | akcje lotos | przewidywany kurs dolara | kurs zl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin najlepszym magazynem wartości? Stosunek złota do BTC najniżej w historii
Następny artykułS&P 500 na dobrej drodze do pokonania poziomu 4 tys. pkt., komentuje David Jones
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here