Naga MarketsWIG20 dalej pod kreską. KGHM z szansą na nowe poziomy?Wtorkowa sesja w wykonaniu WIG20 nie zostanie zaliczona do udanych, a sam indeks zakończył notowania pod kreską, tracąc blisko 2%. Negatywne nastroje na rynkach utrzymują się jednak nie tylko w Polsce, czego przykładem są ostatnie spadki na amerykańskim S&P 500. W tym negatywnym nastroju pozytywnie wybija natomiast KGHM, który ma szanse na osiągniecie nowych poziomów, jednak fundamentalną przesłanką do pobicia rekordu byłby dalszy wzrost cen miedzi lub też poluzowanie obciążeń podatkowych. – twierdzi Michał Palaczyk na antenie Comparic24.

  • WIG20 zakończył wtorkową sesję 1,99% pod kreską.
  • Negatywne nastroje widoczne są również na rynkach zagranicznych, ze Stanami Zjednoczonymi na czele.
  • Pozytywnie na tym tle wyróżnia się KGHM, który ma szanse na pobicie rekordu z początku stycznia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Negatywne nastroje na światowych rynkach

Podczas ostatnich sesji na amerykańskim rynku zaobserwować można było, że trwająca od przełomu października/listopada hossa „Bidena-Pfizera” wyraźnie słabnie. Choć korekta z końca stycznia bieżącego roku szybko została zażegnana, to od kilku dni indeks ponownie znajduje się w nie najlepszej kondycji, co rzutuje również na pozostałe parkiety, w tym europejskie.

– Jest ogólne schłodzenie nastrojów na giełdach i nawet jeżeli S&P zrobi zupełnie jakiś inny układ, bardziej konsolidacyjny, to w Niemczech te rekordy są coraz bardziej zgniłe, w tym sensie bez przekonania, bez obrotów, bez spektakularnych podbić, bez rekordów wielu spółek z indeksów, często dociskane na bazie tego, że po prostu w Stanach jest rekord i jakieś przesunięcia kapitału generują też ten rekord na niemieckiej giełdzie – tak światowe nastroje ocenia Michał Palaczyk.

Zobacz również: GPW vs Europa – jak rodzima giełda wypada na tle reszty kontynentu?

Kolejna sesja pod kreską dla WIG 20

W przypadku krajowego indeksu WIG20 można powiedzieć, że znajduje się on w zaawansowanej korekcie, jednak niegłębokiej. Ostatnie zamknięcie miało miejsce na poziomie 1961, co przekłada się na blisko 140 punktów do szczytu. Sesja z drugiej połowy ubiegłego tygodnia przy wysokich obrotach kończyły notowania na minusie, co nie napawa zbytnim optymizmem. Przykładem nie najlepszy nastrojów jest również nieudany debiut Huuuge z branży gamingowej, o czym informowaliśmy na portalu Comparic.pl.

– Najbliższe sesje powinny być kontynuacja schłodzenia. I po raz kolejny magia zdarzy się poziomie 1905 punktów. Dwukrotnie w ciągu ostatnich 30 sesji obroniliśmy to. Raz podczas ważnej sesji CD Projektu i drugi raz podczas tego zawirowania ok. 2 tygodnie temu, kiedy tam był test no i potem przyszły na rynek pozytywne informacje dla banków i była taka szybka hossa bankowa, która w tej chwili wiemy, że trwała 4/5 sesji. – wskazuje Michał Palaczyk.

KGHM z potencjałem na nowe poziomy?

KGHM jest obecnie jedyną spółką, która może wyraźnie ciągnąć indeks, ponieważ należy do 5 największych spółek w całym zestawieniu i cechuje się obecnie potencjałem do osiągnięcia nowych poziomów, wskazuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24. Aktualnie rekord notowań wynosi niecałe 216 zł z początku stycznia, kiedy to minister Sasin pisał o rekordach, jednak potem nastąpiła wyraźna korekta.

– Cały czas powtarzam i alarmuje, że KGHM wygląda dobrze z perspektywy średnio terminowej, ale na pewno, gdybyśmy mieli zrobić taką rzeczową wycenę odnoście tego jak wyglądają fundamenty tej spółki, a jak wygląda cena miedzi, to KGHM nie powinien być wyceniany wyraźnie powyżej 220 zł. Tam już są te rejestry, które przy obecnych rekordach miedzi (nawet parę set dolarów za tonę) będzie trochę za wysoko. Zatem realna wycena fundamentów KGHM (przy obecnej cenie miedzi) to pewnie 180 zł, chyba że rząd zrzuciłby trochę podatku miedziowego albo miedź poszłaby jeszcze bardziej do góry, wtedy może i 250 zł byłoby uzasadnione. – twierdzi Michał Palaczyk na antenie Comparic24.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lotos | nasdaq prognozy | notowania biomed lublin | akcje pgnig forum | cd projekt kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here