Naga MarketsAkcje KGHM z perspektywą ataku 112,5 zł? W 2020 r. przeszkodą pozostanie opór na 98 złAkcje KGHM w 2019 roku znalazły się w gronie tych spółek WIG20, które notowały dwucyfrowe wzrosty zdecydowanie wyprzedzając główny indeks polskiej giełdy. Potentat miedziowy na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zwiększał swoją wartość o ponad 12%, gdy indeks rodzimych blue chipów osuwał się o około 5%. Zdaniem Marcina Tuszkiewicza ze Squaber.com, KGHM znajduje się obecnie w trochę gorszym okresie, jednak wybicie lokalnych oporów technicznych z pewnością pozwoliłoby na kontynuację rozpoczętych we wrześniu i październiku wzrostów.


Akcje KGHM blokowane przez umacniającego się złotego? Kurs PLN i wycena surowców

Jak zauważa Tuszkiewicz, obecna siła polskiego złotego działa na niekorzyść KGHM. Wycena miedzi, srebra, czy też złota w PLN jest gorsza niż w USD, który jest bardzo ważnym rynkiem walutowym dla KGMU:

– W momencie gdy w Polsce widoczna jest poprawa koniunktury i giełda oraz złotówka rosną, to KGHM potrafi być trochę tłamszony przez złotówkę zjadającą część zysków w stosunku do dolara. Na ten moment akcje KGHM lekko korygują w związku z faktem, że miedź wyceniania do złotówki również koryguje, co jest efektem niepokojów związanych z Bliskim Wschodem – komentuje Tuszkiewicz. W jego opinii, może to doprowadzić do sytuacji, w której reakcji wykresu na opór w okolicach 98 zł, będzie trochę silniejsza i sprowadzi notowania w okolice 92 zł, gdzie przebiegają minima z maja i czerwca ubiegłego roku.

Cena miedzi w PLN (niebieski) vs KGHM (pomarańczowy) – procentowa zmiana wartości
Cena miedzi w PLN (niebieski) vs KGHM (pomarańczowy) – procentowa zmiana wartości

Jednocześnie pomysłodawca platformy Squaber.com uspokaja, że dopóki akcje KGHM poruszają się powyżej poziomu 86-87 zł, to utrzymuje się trend wzrostowy i scenariusz na kolejne miesiące powinien wskazywać właśnie na kierunku północny.

KGHM przejmie Tauron? Ryzyko dla prognozy wzrostowej potentata miedziowego

Według Tuszkiewicza jedynym zagrożeniem dla wzrostów akcji KGHM w dłuższej perspektywie byłyby informacje o potencjalnym przejęciu Tauronu. Spekulacje takie pojawiają się wśród analityków w związku z obecną polityką rządu na poziomie podmiotów kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Prezes Marcin Chludziński reprezentujący polski kombinat w połowie grudnia uspokajała, że spółka nie ma takich planów i chociaż posiada perspektywy inwestycyjne, to woli skupiać się na własnych źródłach energii oraz powiększać moce produkcyjne.

Akcje Tauron po przebiciu obecnego oporu mogłyby wzrosnąć do 106 lub 112,5 zł. Źródło: Tradingview.com
Akcje KGHM po przebiciu obecnego oporu mogłyby wzrosnąć do 106 lub 112,5 zł. Źródło: Tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPMI dla usług pozytywnie zaskakuje w USA. Ivey z Kanady poniżej oczekiwań
Następny artykułLitecoin przyczyni się do wzrostów Bitcoina, uważa Willy Woo
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here