Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówNotowania spółki KGHM od połowy zeszłego roku utrzymywały się w kilkunastozłotowej konsolidacji, która już drugi raz w tym roku została wybita. Jednocześnie wstęga średnich ruchomych generuje sygnał, który w analizie technicznej wykorzystywany jest jako okazja do zakupów. Czy akcje KGHM powrócą powyżej pułapu 100 złotych?


KGHM pokonuje konsolidacje, przed sobą ma jednak nadal istotny opór

Wspomniany zakres konsolidacji zaznaczono na poniższym wykresie kolorem zielonym. Dolną granicę wyznaczają zeszłoroczne minima na 82,50 zł, natomiast górną poziom 98 zł. Akcje KGHM po raz pierwszy wybijały zakres na początku tego miesiąca, a w tym tygodniu ponownie dynamicznie z niego wychodzą testując maksima z 2019 rysowane na pułapie 100 złotych. Ten pokrywa się z istotną strefą S/R z przełomu 2017 i 2018 roku, gdzie dwukrotnie zatrzymywały się spadki, zanim cena dynamiczniej się osunęła:

akcje KGHM
Akcje KGHM próbują wybijać konsolidację, są jednak blokowane przez okrągły poziom 100 zł. Źródło: Tradingview.com

To na co warto jednak dodatkowo zwrócić uwagę to układ średnich ruchomych. Szybsza średnia z 50 ostatnich sesji (niebieska) przebija od dołu średnią wolniejszą z 200 ostatnich sesji (czerwoną), co może być traktowane jako sygnał do zakupów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w listopadzie 2016 roku, kiedy po przecięciu się średnich akcje KGHM zyskiwały niemal 90% i z pułapu 75 złotych dochodziły do ponad 135 złotych. Z kolei przecięcie średnich w drugą stronę (zejście niebieskiej pod czerwoną) nastąpiło pod koniec 2017 roku i wywołało spadki o 25%.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
akcje KGHM średnie
Akcje KGHM z zaznaczonymi punktami przecięcia średnich. Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here