Naga MarketsMedicalgorithmics hitem tygodnia, ciekawie również na akcjach Grupy Azoty

Hitem minionego tygodnia na GPW okazała się spółka Medicalgorithmics (MDG), która wybiła o 23% bez konkretnej informacji ze strony spółki. Jak to zwykle wśród inwestorów bywa, taki ruch wywołuje emocjonalne zainteresowanie spółką, natomiast to, co jest ciekawe i godne zauważenia, to fakt, że sama okazja była wykorzystana w Strategii Strefy Popytu, którą prowadzimy w Squaberze.

Ruch wzrostowy zakończył się idealnie na poziomie Ostatniego Potwierdzonego Szczytu w panującym trendzie spadkowym. Dopiero po jego wybiciu spodziewać się będzie można dalszych wzrostów. Wsparcie na ten moment znajduje się na 37 zł a następnie na 34 zł.  Zatem odpowiadając na najczęstsze pytanie w kontekście MDG, czy warto kupować teraz, odpowiedź jest dość prosta. Jesteśmy na oporze, zatem warto wstrzymać się z decyzją do jego wybicia, a krótkoterminowy ruch wzrostowy najprawdopodobniej się skończył.

Bardzo ciekawą spółką jest w dalszym ciągu Grupa Azoty (ATT), która walczy z poprzednim szczytem. W przypadku jego wybicia przesunięty zostanie poziom Ostatniego Potwierdzonego Dna na poziom 42,08 zł. Przypomnijmy, że spółka znajduje się w drugim portfelu prowadzonym przez Zespół Squabera, Portfel Szczyty i Dna i aktualnie stopa zwrotu z tej inwestycji wynosi 73,36%.

Aktualna część pozycji jest już prowadzona zgodnie z panującym trendem wzrostowym, dlatego nie ma tutaj poziomu docelowego. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

KGHM i walka z oporem

Trzy tygodnie temu opublikowaliśmy prognozę dla KGHM na łamach Comparic24.tv dotyczącą KGHMu. Co ciekawe, spółka zaatakowała zgodnie z oczekiwaniami poziom górnego ograniczenia konsolidacji na poziomie 98 zł i cieniem dotarła do okrągłych 100 zł. Natomiast fundamentalnie nie wiele się zmieniło, a wręcz przeciwnie. Miedź, zwłaszcza wyrażona w polskim złotym, rośnie, podobnie jak inne metale.

Z technicznego punktu widzenia, posiłkując się wskaźnikiem Squaber [Trendy], KGHM znajduje się w trendzie wzrostowym (zielone tło). Wsparcie jest aktualnie na 92 zł, a opór ponownie na 98 zł. Dopiero trwałe wyjście ponad tę barierę pozwoli na większy impuls w kierunku 108 oraz 115 zł.

Omawiane spółki Gamingowe podczas czwartkowej audycji w Comparic24.tv wciąż stanowią ciekawą sytuację w szerszym kontekście.

Jeżeli dostrzeżemy konkretne okazje na tych instrumentach, to na pewno wyślemy informację do naszych użytkowników. Dołącz do ich grona już dziś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here