KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,08%. Akcje drożały o 0,06 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 79,54 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,29% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 78,64 zł. Była to sesja niewiele wnosząca do szerszego układu technicznego. W sumie od połowy września spółka traci już ponad 13%, obecnie trwa jednak próba dokonania odbicia.


Akcje KGHM ze słabym odbiciem notowań

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać od kilku dni, w zasadzie od początku października, cena wprawdzie wzrasta, aczkolwiek dynamika tego ruchu pozostawia wiele do życzenia. Podobne zachowanie w tym samym czasie jest dostrzegalne na notowaniach miedzi, która jest silnie skorelowana z kursem KGHM. Na wykresie dziennym KGHM widać, że sukcesem byłoby dojście ceny do okolic 84 zł czyli czytelnej strefy oporu i wcześniejszego szczytu. Od dłuższego czasu, choćby wyrównanie poziomu poprzedniego wierzchołka nie miało tu miejsca. Jeżeli jednak notowania miedzi zaczną tracić, zapewne to samo spotka spółkę, która wygląda dość słabo także na tle warszawskiego parkietu. Jeżeli odbicie okaże się tylko korekcyjne, cena zapewne szybko wróci na tegoroczne minima. Dalsze spadki mogą zaprowadzić kurs w okolice 70 zł.

kghm 16.10.2019

Rekomendacja obniżona do 65 zł

Wczoraj szerokiej publiczności ujawniono raport z 7 października dotyczący rekomendacji DM BOŚ dla KGHM. W raporcie zalecono sprzedaż akcji, a wycenę spółki obniżono z 88 zł do zaledwie 65 zł. Jest to poziom niższy od tegorocznych minimów. Zdaniem autorów raportu, obecne czasu nie są najlepsze do inwestowania w walor bardzo zależny od cykli gospodarczych. Zdaniem analityków, negatywnie na ocenę spółki wpływają rosnący dług netto oraz stosunkowo wysoki poziom kosztów operacyjnych w związku z rosnącymi kosztami usług wewnętrznych, wynagrodzeń i surowców, włącznie z energią. Kluczowy czynnik to jednak słabe notowania miedzi.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here