KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas poniedziałkowej sesji o około 2,51%. Akcje drożały o 2,34 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 95,44 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego o około 0,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 95,44 zł. Była to kolejna sesja o niewielkim zakresie wahań w ostatnim czasie, która doskonale wpisuje się w trwającą od dłuższego czasu bardzo ciasną konsolidację. W sumie od początku kwietnia spółka traci już blisko 19%.


Akcje KGHM w konsolidacji na ważnym poziomie

Spoglądając na wykres z dzienną skalą czasową, widać że spółka ma za sobą ostrą przecenę. Technika nadal daje pewne szanse na odreagowanie, gdyż spadki wyhamowały mniej więcej w rejonie zeszłorocznych ekstremów. Czytelne wsparcie mamy przy 92,50 zł, gdzie utworzyła się trwająca do dzisiejszego dnia konsolidacja. Wybicie z niej może wskazać dalszy kierunek notowań. Podobne spadki i bliskość poprzednich dołków, a więc wsparcie, można zaobserwować także na notowaniach skorelowanej ze spółką miedzi. Jeżeli tam pojawi się silniejsze odbicie, wydaje się, że technika na KGHM także pomoże stronie kupujących.

kghm 11.06.2019
Kurs akcji KGHM 11.06.2019, źródło: xStation 5

Znowu bez dywidendy. Spółka rozważy jej powrót w przyszłym roku

W ostatnich dniach spółka przekazała informacje o tym, że jej akcjonariusze zdecydowali aby cały zysk za 2018 rok pozostał w firmie i został przekazany na kapitał zapasowy. Niemal rok temu podjętą podobną decyzję co do zysku za 2017 rok. 2018 rok zakończył się jednak lepszymi wynikami niż 2017 rok. Prezes uspokajał, że KGHM chce pozostać spółką dywidendową i już w przyszłym roku rozważy wypłatę dywidendy. W miniony piątek poznaliśmy także zaskakująco pozytywne dane o chińskim eksporcie, co w kolejnych dniach może mieć pozytywny wpływ na notowania miedzi. Wydaje się, że tutaj warto upatrywać szans na odbicie na KGHM.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here