KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,66%. Akcje drożały o 2,12 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 82,94 zł. Jest to bardzo dobry wynik na tle tracącego około 0,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 81,70 zł. Była to kolejna wzrostowa sesja w ostatnim czasie. W sumie od początku lipca spółka straciła ponad 30% swej wyceny.


Akcje KGHM z otwartą droga do 88 zł?

Notowania miedziowej spółki wyraźnie traciły w ostatnich tygodniach. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę korelację jaka występuje między kursem KGHM a wykresem notowań miedzi. Surowiec także doznał w lipcu i sierpniu solidnej przeceny. Ostatnie wzrosty na KGHM wiążą się również z odbiciem i to dość dynamicznym notowań miedzi, która we wrześniu wyraźnie odrabia straty. Ciekawie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie jesteśmy w stanie wyznaczyć krawędzie kanału spadkowego. Obecne odbicie pojawia się przy jego dolnej krawędzi. Jeżeli korekta będzie miała przynajmniej taki zasięg jak poprzednia, to przestrzeń do wzrostów można ocenić na przynajmniej okolice 87-88 zł.

kghm 13.09.2019
Akcje KGHM 13.09.2019 – źródło: xStation5

KGHM ogłasza nabór do konkursu “GovTech – Aktywuj pomysły!”

Podczas czwartkowej sesji spółka ogłosiła nabór do konkursu w ramach programu “GovTech – Aktywuj pomysły!”. Projekt to inicjatywa, której celem jest wiązanie największych polskich przedsiębiorstwa i firm z sektora MŚP związane z branżą nowych technologii. Program “GovTech Polska – Aktywuj pomysły!” realizowany jest pod patronatem prezesa Rady Ministrów. Spółka z Zagłębia Miedziowego postawiła innowatorom wyzwanie w zakresie organizacji pracy służb utrzymania dróg na terenie Huty Miedzi Głogów. Zadaniem uczestników konkursu KGHM będzie stworzenie rozwiązania z zakresu analityki obrazowej w połączeniu z autonomicznym podejmowaniem decyzji.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here