Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówPierwsza sesja nowego tygodnia rozpoczyna się bardzo dobrze dla spółki KGHM. W poprzedniej analizie wspominaliśmy o możliwym wybiciu z konsolidacji, trwającej od niemal roku. Jak duże mogą być wzrosty?


Ruch w górę napawa optymizmem, jeżeli dzisiejsza sesja zakończy się na obecnych poziomach, bądź wyżej, to będzie to jasne potwierdzenie wybicia z prawie rocznej konsolidacji. Sygnał nie powinien zostać zlekceważony i podczas kolejnych sesji powinniśmy zobaczyć dalszy ruch w górę.

W ostatnich dniach głośno było o pewnych nieprawidłowościach w spółce i podejrzeniach jakoby chrześniak wiceprezesa PiS ustawiał przetargi. KGHM na drodze sądowej chciał rocznego zakazu dla dziennika opisującego tę sprawę. Sąd jednak wniosek odrzucił. Jak jednak widać po cenie akcji, nie miało to raczej większego wpływu na sytuację spółki.

Zobacz także: Przegląd komunikatów GPW – Santander, KGHM, mBank

Sytuacja techniczna na wykresie

Cena akcji KGHM wyraźnie rośnie. Z perspektywy analizy technicznej mamy do czynienia z wybiciem górą z konsolidacji. Aktualnie nie wykluczone, że kurs będzie kierował się na poziom 108 zł za akcję. Miejsce wynika z zasięgu poprzedniego ruchu wzrostowego, jaki mogliśmy obserwować na przełomie lipca – sierpnia 20117 roku,. Wsparciem pozostają okolice górnego ograniczenia konsolidacji – 98 zł.

Wykres KGHMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here