Naga MarketsAkcje KGHM tracą w czwartek 3% w reakcji na wyniki za II kwartałPodczas czwartkowej sesji, walory KGHM radzą sobie najsłabiej z grona wszystkich, wchodzących w skład indeksu WIG20. Słabsza postawa akcji ma miejsce po opublikowanych wynikach za II kwartał bieżącego roku, które szczególnie z punktu widzenia zysku netto były bardzo słabe. Akcje KGHM tracą w czwartek rano blisko 3%, a kurs oscyluje w okolicach 133 zł., a obroty przekraczają 53 mln zł.

  • KGHM odnotował w II kwartale zysk netto na poziomie 10 mln zł., co jest wynikiem po ponad 98% słabszym niż w I kwartale.
  • Przychody ze sprzedaży, w ujęciu kwartalnym wzrosły o 6,6% i były nieznacznie wyższe niż zakładał konsensus analityków.
  • Akcje KGHM tracą w czwartek 3%, a kurs oscyluje w okolicach 133 zł.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Zysk netto KGHM znacznie poniżej oczekiwań analityków

Tuż po zamknięciu środowej sesji, zarząd KGHM opublikował wyniki za II kwartał bieżącego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 5,65 mld zł. Były one o 1,5% lepsze od oczekiwań analityków, o 1,6% słabsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale aż o 6,6% wyższe niż w I kwartale.

Bardzo słabo wypadł zysk netto jednostki dominującej a także marża netto. Ten pierwszy wyniósł 10 mln zł. wobec konsensusu analityków na poziomie 435 mln zł. (97,7% poniżej szacunków), był on o 97,6% niższy niż w analogicznym okresie 2019 roku, oraz o 98,6% niższy niż miało to miejsce w I kwartale bieżącego roku.

Wybrane wyniki finansowe za II kwartał 2020 dla walorów KGHM. Źródło: opracowanie własne

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Akcje KGHM na rocznych szczytach

Walory KGHM są w ciągu ostatnich 5 miesięcy, czyli od momentu odnotowania dołka bessy z połowy marca w bardzo dynamicznym trendzie wzrostowym, co doskonale obrazuje poniższy wykres. na początku omawianego okresu, akcje jednej z największych spółek na GPW kosztowały na giełdzie ok. 50 zł. Obecnie kurs pokonał opór na poziomie 130 zł i w ciągu ostatnich sesji kilkakrotnie poprawiał roczny szczyt notowań.

Notowania KGHM z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

W czwartek przed południem, akcje KGHM tanieją o 2,6%, a kurs wynosi 134,65 zł. Obroty na walorach spółki są najwyższe na całej GPW i wynoszą ponad 54 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here