KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,35%. Akcje drożały o 1 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 74,94 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek około 1,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 74,94 zł. Była to sesja niewiele wnosząca do szerszego układu technicznego. W sumie od połowy września spółka traci już ponad 13%.


Akcje KGHM blisko rocznych minimów

Notowania spółki wyraźnie traciły w ostatnich tygodniach. Od połowy września trwa kolejna fala spadkowa, po tym jak wcześniejsza korekta zdołała dotrzeć w rejon serii dołków z ubiegłego roku. Obecnie, niewiele brakuje aby kurs zszedł na nowe, tegoroczne minima. Kolejnym celem będzie zapewne poziom 70 zł. Kluczową kwestią, która powoduje spadki jest słabość notowań miedzi. Jej kurs również od połowy września spada i być może dojdzie do przetestowania tegorocznych minimów, gdyż niewiele już do tego brakuje. KGHM nie ma w związku z tym wesołych perspektyw, choć test rocznych minimów miedzi może wywołać odbicie, które także przełoży się na zainicjowanie korekty na KGHM.

kghm 7.10.2019
Akcje KGHM 7.10.2019

KGHM z planami emisji obligacji

W miniony piątek spółka przekazała informacje, z których wynika, że firma nadal kontynuuje proces dywersyfikacji źródeł finansowania i wydłużania okresów zapadalności zobowiązań. W związku z tym, w czerwcu doszło do emisji dwóch serii obligacji na rynku krajowym o łącznej wartości nominalnej 2 mld zł. Obligacje mają termin zapadalności na 5 oraz 10 lat. Wpisują się one w program emisji obligacji maksymalnie do kwoty 4 mld zł. Zdaniem spółki, nie jest to ostatni krok i nadal rozważane są inne opcje np. kolejne emisje, w tym na rynkach zagranicznych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here