KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,82%. Akcje taniały o 3,74 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 73,22 zł. Jest to fatalny wynik na tle spadającego o około 1,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 73,88 zł. Była to pierwsza tak słaba sesja po kilku dniach korekty. W sumie od początku lipca spółka traci już ponad 30%.


Akcje KGHM z mocną wyprzedażą w ślad za miedzią

Notowania miedziowej spółki wyraźnie spadają w ostatnim czasie. Nie powinno to nikogo zaskakiwać, biorąc pod uwagę korelację jaka występuje między kursem KGHM a wykresem notowań miedzi. Surowiec także doznaje mocnej przeceny od połowy lipca i właśnie wyznacza nowe, wakacyjne minima. Podobnie dzieje się na wykresie spółki. Notowania w ujęciu tygodniowym pokazują, że cena z impetem przełamała dołki z ubiegłego roku. Jest to negatywny znak, zapowiadający możliwą dalszą przecenę. Jeżeli dojdzie do korekty, cena może mieć problem już przy 84 zł. Wydaje się, że w dłuższym okresie realne są spadki z kolejnym celem przy 68 zł czyli dołku z końca 2016 roku. Z szerszą tendencją spadkową mamy do czynienia od lutego 2017 roku.

kghm 4.09.2019
Kurs akcji KGHM 4.09.2019, źródło: xStation 5

Poprawa wyników i nagroda w Chile

Wczoraj spółka poinformowała, że kopalnia Sierra Gorda, w której KGHM Polska Miedź ma 55% udziałów, otrzymała nagrodę Sonami w kategorii dużych producentów przyznawaną przez Państwowy Związek Górnictwa w Chile. Nagrodę przyznano m.in. za reorganizację, zarówno w obszarze samej produkcji jak i zarządzania, które poskutkowały systematycznym zwiększeniem wydobycia i przerobu rudy w chilijskiej kopalni.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here