Naga MarketsAkcje KGHM świeciły na czerwono. Krajowy rynek notował wczoraj osłabienie nastrojówTrzecią sesję z rzędu krajowy rynek notował osłabienie nastrojów. Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu jest coraz bliżej potencjalnego wsparcia uprzednio pokonanej linii szczytów 2272 pkt. Przed tygodniem tak określone wsparcie było już z powiedzeniem testowane.

KGHM stracił wczoraj 1,25%

Niekorzystne sygnały nadal mają miejsce na podstawowych wskaźnikach AT, kurs utrzymuje się poniżej średniej 15-sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. Nieco chaotyczne przecięcia mają miejsce na wskaźniku DMI co bardziej podpowiada obecność trendu bocznego.Na diagramie 60-min kurs podąża trendem spadkowym, ale o łagodnym nachyleniu. W tym interwale wskaźnik RSI przełamuje lokalną spadkową linię oporu, w stronę linii sygnalnej odwraca się MACD. Na wskaźniku DMI przebieg linii ADX poniżej DM+ i DM- jest wyrazem bardzo słabej siły bieżącej tendencji wykresu cenowego.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

W grupie spółek indeksu bazowego szalę na niekorzyść indeksu przechyliły spółki odzieżowe oraz KGHM. Nieznaczne umocnienie banków oraz PKN nie było w stanie temu zaradzić, zwłaszcza że ogółem liczba spółek spadkowym była w przewadze.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na rynkach zagranicznych główne indeksy zachodnioeuropejskie notowały niewielki przyrost, w słabszej kondycji były akcje amerykańskie, ale to głównie tzw. spółek „growth”. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują większych zmian implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | comparic.pl | dino kurs akcji | btc prognoza | famur giełda | prognoza dla dolara | euro lew |

investChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here