Naga MarketsAkcje KGHM straciły podczas wczorajszej sesji przeszło 2 procentWczorajsza sesja na Wall Street była najbardziej korzystna dla spółek technologicznych, indeks Nasdaq zyskał 0,3% i zakończył dzień powyżej poziomu 15.300 pkt. Indeksy S&P 500 i Dow Jones Industrial oscylowały bliżej punktu odniesienia z poprzedniej sesji. Wczoraj większość danych makroekonomicznych nie przyniosła większych zaskoczeń, odczyty indeksów PMI dla największych gospodarek za sierpień były zbliżone do konsensusów.

KGHM odnotował zniżkę na poziomie 2,2%

Mocno jednak zaskoczył raport ADP, według którego w sierpniu w USA przybyło 374 tys. miejsc pracy, wobec 326 tys. w poprzednim miesiącu, jednak prognozy analityków wskazywały na wzrost o 625 tys. Sytuacja na amerykańskim rynku pracy jest szczególnie istotna w kontekście normalizacji polityki monetarnej, tj. zmniejszania skali skupu aktywów i powrotu stóp procentowych na wyższe poziomy. Więcej danych z rynku pracy poznamy w piątek.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Krajowe indeksy WIG20 i mWIG40 nie odnotowały wczoraj większych zmian, nieco lepiej, nadrabiając część względnych strat z ostatnich sesji, zachowywał się indeks małych spółek sWIG80. W gronie blue chipów największy wzrost odnotowało Asseco (+6,1%), zbliżając się do szczytów z 2007 roku. Na II miejscu znalazły się walory JSW (+3,6%), docierając do poziomów, które zahamowały dalsze wzrosty w lutym br. Najsłabszym walorem w indeksie był KGHM (-2,2%).

W indeksie mWIG40 na podium  znalazł się Asbis (+5%), 11 bit studios (+3,1%) i DataWalk (+3,1%), a na przeciwległym biegunie sesję zakończył Comarch (-6,4%), wyniki spółki opublikowane przed wczorajszą sesją przyniosły lekkie rozczarowanie.

W indeksie sWIG80 drugi dzień z rzędu, po publikacji planów ws. budowy elektrowni jądrowej, dwucyfrowy wzrost odnotował ZEPAK (+12,2%). Liderem spadków w indeksie małych spółek w środę był Rainbow (-3,5%).

Z pozostałych informacji: 1. CD Projekt osiągnął 72,6 mln zł zysku netto w II kw. (+32% r/r), konsensus analityków zakładał wynik na poziomie 32 mln zł. Przychody spółki wzrosły o 60% r/r do poziomu 273 mln zł, prognoza analityków zakładała przychody na poziomie 181 mln zł. 2. Wyniki PGNiG są zgodne z wcześniejszymi szacunkami, zysk netto wyniósł 687 mln zł. 3. Tauron miał w II kw. 5,4 mld zł przychodów wobec 4,62 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, strata netto w poprzednim kwartale wyniosła 469 mln zł, a w ubiegłym roku 478 mln zł. 4. Rozprawa Izby Cywilnej ws. kredytów walutowych rozpocznie się dziś o godz. 10.00.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here