Naga MarketsAkcje KGHM przeceniły się o 3 procent. Indeks WIG20 skończył dzień z nieznaczną zwyżkąNa wykresie 60-min notowania FW20 pozostają w fazie lokalnej konsolidacji. Po lekko spadkowym otwarciu sesji w kolejnych godzinach kurs stabilizował się, ostatecznie zamknięcie wypadło w pobliżu ceny odniesienia. W tym interwale na podstawowych wskaźnikach AT (MACD, DMI) są podtrzymane sygnały sprzedaży. Na podstawie ostatnich ekstremów cenowych potencjalne punkty wybicia z owej konsolidacji są w pobliżu 2350 i 2366 pkt.

KGHM ze spadkiem 3% ciągnął notowania indeksu w dół

Na wykresie dziennym wczorajsza szpulka wraz z poprzedzającymi niewysokimi świecami oddaje stan lokalnej równowagi. Obniżenie wzrostowego impetu przekłada się jednak na wskazania niektórych indykatorów, na MACD pojawił się sygnał sprzedaży. Tuż poniżej bieżących notowań przebiega średnia 15-sesyjna, która również jest w zagrożeniu.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Podobnie jak na wczorajszej sesji liczba spółek wzrostowych i spadkowych indeksu bazowego była taka sama. Nadal indeksowi ciążyły spółki paliwowe ze wskazaniem na PKNORLEN, ale również dołączyły spółki górnicze z mocnym spadkiem KGHM. Po stronie spółek wzrostowych indeksu broniły największe banki przy wsparciu takich spółek jak LPP, CDPROJEKT i spółek handlowych.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na rynkach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły lekkie umocnienie na rynkach zachodnioeuropejskich oraz niewielką zniżkę akcji amerykańskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy w porównaniu do wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here