KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,41%. Akcje drożały o 1,45 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 105,90 zł. Jest to dobry wynik na tle spadającego o około 0,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 104,40 zł. Była to kolejna sesja z nowym maksimum trwającego w czerwcu wzrostowego odbicia. W sumie od połowy maja spółka zyskuje już ponad 15%.


Akcje KGHM po mocnym wzroście, czas na korektę?

Czerwiec przynosi spore wzrosty na akcjach KGHM. Podobny ruch, jednak o nieco mniej dynamicznej skali można dostrzec także na notowaniach miedzi czyli głównego surowca spółki. Akcje w dość krótkim czasie podskoczyły o 15%. Ruch taki sugerowała technika, gdyż spadki wyhamowały przy czytelnym wsparciu tworząc okres konsolidacji. Wybicie z niej przyniosło mocne wzrosty. Wydaje się, że cena mogłaby rosnąć do okolic tegorocznych maksimów, aczkolwiek ruch taki raczej wiązałby się przynajmniej z jedną korektą. Na razie jednak cena wzrasta, podobnie jak notowania miedzi.

kghm 24.06.2019
Kurs akcji KGHM 24.06.2019, źródło: xStation 5

KGHM podpisuje umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju

W piątek spółka informowała o podpisaniu umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w związku z rozważaniem przez EBOR nabycia obligacji, które mogą zostać wyemitowane przez KGHM o łącznej maksymalnej wartości nominalnej 2 mld zł. Zawarcie umowy ramowej nie stanowi obowiązku nabycia przez EBOR obligacji, a jedynie zobowiązuje spółkę do przeznaczenia środków finansowych pozyskanych z emisji obligacji na finansowanie wybranych inwestycji. Spółka planuje emitować 5 oraz 10 letnie obligacje. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej 6MWIBOR plus marża.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here