KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,41%. Akcje drożały o 1,45 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 105,90 zł. Jest to dobry wynik na tle spadającego o około 0,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 104,40 zł. Była to kolejna sesja z nowym maksimum trwającego w czerwcu wzrostowego odbicia. W sumie od połowy maja spółka zyskuje już ponad 15%.


Akcje KGHM po mocnym wzroście, czas na korektę?

Czerwiec przynosi spore wzrosty na akcjach KGHM. Podobny ruch, jednak o nieco mniej dynamicznej skali można dostrzec także na notowaniach miedzi czyli głównego surowca spółki. Akcje w dość krótkim czasie podskoczyły o 15%. Ruch taki sugerowała technika, gdyż spadki wyhamowały przy czytelnym wsparciu tworząc okres konsolidacji. Wybicie z niej przyniosło mocne wzrosty. Wydaje się, że cena mogłaby rosnąć do okolic tegorocznych maksimów, aczkolwiek ruch taki raczej wiązałby się przynajmniej z jedną korektą. Na razie jednak cena wzrasta, podobnie jak notowania miedzi.

kghm 24.06.2019
Kurs akcji KGHM 24.06.2019, źródło: xStation 5

KGHM podpisuje umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju

W piątek spółka informowała o podpisaniu umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w związku z rozważaniem przez EBOR nabycia obligacji, które mogą zostać wyemitowane przez KGHM o łącznej maksymalnej wartości nominalnej 2 mld zł. Zawarcie umowy ramowej nie stanowi obowiązku nabycia przez EBOR obligacji, a jedynie zobowiązuje spółkę do przeznaczenia środków finansowych pozyskanych z emisji obligacji na finansowanie wybranych inwestycji. Spółka planuje emitować 5 oraz 10 letnie obligacje. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej 6MWIBOR plus marża.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here