Naga MarketsAkcje KGHM najwyżej od 7 lat. Odbijają 221% od dołków, Marcin TuszkiewiczNotowania KGHM na warszawskim parkiecie od tegorocznych minimów odbijają już o ponad dwieście procent, a inwestorzy zastanawiają się, czy pokonanie obecnego oporu i dalsze ruchy w górę są możliwe. Patrząc na najnowsze projekcje cen miedzi oraz ich dynamiczny wzrost można zakładać, że dalsza aprecjacja polskiego giganta wydobywczego (GPW: KGH) jest jedynie kwestią czasu.

  • Notowania miedzi na rynku kontraktów futures zyskują w piątek kolejne 0,9% i są najwyższe od niemal 8 lat, korzystając ze słabości dolara
  • W efekcie, dynamicznie rosnąc również akcje KGHM, które w takcie czwartkowej sesji dodawały do swojej wartości kolejne 1,3% i testowały poziom nad 167 zł, najwyższy od marca 2013 r.
  • Warto przypomnieć, że jeszcze w marcu za jedną akcję KGHM płacono mniej niż 50 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM idzie w górę razem z miedzią. Ta zdaniem analityków ma nadal rosnąć

Analitycy Goldman Sachs podnieśli 12-miesięczną prognozę cen miedzi do 9 500 USD/t z 7 500 USD/t poprzednio, podała instytucja. Zdaniem analityków, w I połowie 2022 r. cena miedzi może zbliżyć się do rekordowej wartości z 2011 r., tj. 10 170 USD/t. Jeżeli projekcje się zrealizują, wtedy akcje KGHM powinny liczyć na dalsze, silne wsparcie.

Popyt na miedź cały czas jest mocna, cena miedzi jest windowana, a tym samym KGHM drożeje. Do tego metale szlachetne są najwyżej od wielu lat, co wspiera wynik spółki. Czy jednak ta hossa może trwać wiecznie? Co stoi za popytem na miedź i czy może się ten popyt załamać? – pytał Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.

KGHM Polska Miedź obserwuje zwiększony popyt na miedź na świecie i lepsze parametry cenowe, poinformowała spółka w tym tygodniu. W listopadzie miedziowy gigant drożał o ponad 26%, a na początku grudnia dodaje do tej wartości kolejne 12%.

KGHM Polska Miedź S.A. jest polską firmą z ponad 50-letnią tradycją. Spółka powstała w 1961 r. Od września 1991 r. jest spółką akcyjną. Od lipca 1997 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Misją firmy jest dołączenie do grupy dużych, globalnych producentów miedzi poprzez zwiększenie produkcji miedzi do ok. 700 tys. ton.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here