Naga MarketsAkcje KGHM najtańsze w tym roku. Tracą solidarnie z rynkiem miedziAkcje KGHM na warszawskim parkiecie tracą dziś ponad 4 proc. Widać zatem kontynuację spadków z ubiegłego tygodnia. Jako główną przyczynę podaje się przecenę na rynku miedzi oraz sytuację z chińskim deweloperem Evergrande. 

Tańsza miedź odbija się na akcjach KGHM

Nastroje na rynkach nie są zbyt optymistyczne, widać strach. Wszystko przez Evergrande, chińskiego giganta branży deweloperskiej, który stoi na granicy bankructwa.Jeśli Evergrande faktycznie stanie się niewypłacalny, chiński rynek nieruchomości czekają ogromne kłopoty. Jednak na tym nie koniec. Ucierpią bowiem także inne rynki, min. surowcowy i długu. Chociaż początkowo panika królowała głównie w Azji, w tym tygodniu widać już globalne przeceny.

Wyprzedaż na rynku surowcowym dotknęła cen polskiego blue chipa KGHM, którego akcje pozytywnie skorelowane są z rynkiem miedzi. Dzisiejsza sesja otworzyła się luką spadkową na poziomie 165,60 zł, a obecne minima plasują się przy 157,80.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Poziomy cenowe jakie obserwujemy teraz na KGHM ostatni raz widziane były na początku grudnia ubiegłego roku. Wtedy jednak notowania spółki pięły się w górę.

invest

Byki nie podjęły dziś nawet próby domknięcia powstałej luki. Jeśli jednak w końcu dojdzie do korekty, luka może stanowić opór w obecnym trendzie spadkowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed giełda | kurs korony szwedzkiej do złotówki | stalprodukt kurs | famur akcje | notowania oncoarendi | kursy kryptowalut prognozy | gpw intercars |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here