KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,37%. Akcje drożały o 0,28 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 76,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 75,90 zł. Była to sesja niewiele wnosząca do szerszego układu technicznego. W sumie od połowy września spółka traci już ponad 13%, obecnie trwa jednak próba dokonania odbicia.


Akcje KGHM z próbą obicia

Notowania spółki od kilku sesji delikatnie zwyżkują. Jest to efekt podobnego odbicia a notowaniach miedzi, która wykazuje wysoką korelację z kursem naszej miedziowej spółki. Problem w tym, że miedź mimo odbicia wygląda nadal słabo i może to być tylko ruch korekcyjny. Na wykresie dziennym KGHM, sukcesem byłoby dojście ceny do okolic 84 zł czyli czytelnej strefy oporu i wcześniejszego szczytu. Od dłuższego czasu, choćby wyrównanie poziomu poprzedniego wierzchołka nie miało tu miejsca. Od połowy września trwa kolejna fala spadkowa, po tym jak wcześniejsza korekta zdołała dotrzeć w rejon serii dołków z ubiegłego roku. Jeżeli odbicie okaże się tylko korekcyjne, cena zapewne szybko wróci na tegoroczne minima. Dalsze spadki mogą zaprowadzić kurs w okolice 70 zł.

kghm 10.10.2019
Akcje KGHM 10.10.2019

Nowy szyb w Rynarcicach

Wczoraj spółka informowała o uruchomieniu nowego szybu L-VI w Rynarcicach. Nowa inwestycja KGHM zoptymalizuje udostępnienie rejonu północnego wydobycia w lubińskich Zakładach Górniczych, skróci drogi dojazdu oraz zwiększy efektywny czas pracy i poprawi warunki pracy górników – poinformowała spółka. Jego uruchomienie usprawni logistykę, skróci odległości oraz czasy dojazdu do nich oraz zwiększy efektywny czas pracy. W szybie L-VI uruchomiono tzw. klatkę o ciężarze użytecznym 25 ton, która zapewni zjazd ludzi i opuszczanie materiałów z prędkością jazdy do 12 m/s.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here