Naga MarketsWyniki spółek z branży górniczej przyciągają uwagę inwestorów. KGHM, PGNiG czy JSW. Dodatkowe emocje z działaniami NIK czy ABW mogą powodować przeceny, pytanie czy fundamentalnie są one uzasadnione? Na te pytanie postara się odpowiedzieć Marcin Tuszkiewicz, współzałożyciel portalu Squaber.com, który na antenie Comparic24.tv zwrócił uwagę na polski sektor górniczy. Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Sektor górniczy obarczony ryzykiem międzynarodowym

Przegląd techniczny całego WIG20 w trakcie programu dał odpowiedź na pytanie czy są jeszcze jakieś spółki, które są w trendzie wzrostowym? Niewątpliwie oczy polskich inwestorów zwrócone są w kierunku polskiej branży górniczej ze względu na publikowane wyniki finansowe.

Poznaliśmy już wyniki KGHMu i PGNIG, które nie zaskoczyły negatywnie, co już jest dobrą informacją. Akcje PGNIG tanieją, a ostatnie spadki wywołane są głównie sytuacją międzynarodową. Średnia sytuacja finansowa może zmienić się na słabą, choć akcje znajdują się w bardzo ciekawym miejscu – zauważa Marcin Tuszkiewicz.

Wycena KGHMu jest bardzo atrakcyjna, wskaźniki sugerują poprawę finansową spółki. Jeżeli popatrzymy na konkretne segmenty generujące zysk spółki to warto zauważyć, iż Sierra Gorda posiada bardzo dobry stosunek sprzedaży złota do miedzi, który wynosi aż 11,8% – dodał

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here