Naga Markets

GPW na długo zapamięta wtorek 7 lipca

Do prawdziwego załamania doszło dziś na rynku akcji KGHM i JSW, które potaniały o ponad 10 proc. W efekcie WIG-Górnictwo spadał dziś po południu o 10,87 proc. osiągając najniższy poziom od ponad 1,5 roku. Swe nowe przynajmniej roczne minimum osiągnął dziś również WIG-Banki (-2,51 proc).

Swe nowe przynajmniej roczne minima osiągnęły dziś ceny akcji Pekao, Santander Bank Polska, mBanku, Banku Millennium, ING BSK oraz Alior Banku. jedynym indeksem sektorowym GPW, który dziś po południu zwyżkował był WIG-Odzież. Wśród składników mWIG-u 40 najniżej od przynajmniej roku były również ceny akcji Ciechu oraz Ten Square Games.Słabe były również europejskie rynku akcji (DAX -2,21 proc., CAC 40 -2,37 proc.). Swe nowe cykliczne minima ustanowiły dziś główne indeksy rynków akcji w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Grecji.

Za oceanem S&P 500 spada 0,85 proc. Najniżej od jesieni 2020 była dziś brazylijska Bovespa.

Na rynkach 10-letnich obligacji skarbowych krajów rozwiniętych przeważały spadki rentowności (wzrosty cen). Wśród wyjątków były 10-latki Polski, Węgier, Turcji i Rosji.

O 10 proc. tanieją dziś kontrakty na ropę naftową. Najniżej od przynajmniej roku były dziś ceny srebra, platyny i miedzi. O 20,51 proc. do najniższego poziomu od stycznia spadały dziś ceny kontraktów na kukurydzę na CBOT.

Amerykański dolar ustanawiał dziś swe nowe cykliczne maksima względem większości głównych walut. Kurs euro względem USD spadł do najniższego poziomu od końca 2002 roku (-1,026 ok. 20:00). Euro były również najsłabsze od ponad 7 lat względem szwajcarskiego franka. Wyjątkiem był węgierski forint, który był dziś najsłabszy w swej historii względem euro. O prawie 11 proc. rósł dziś kurs dolara względem rosyjskiego rubla, który w czerwcu spadł do najniższego poziomu od 2015 roku.

Silnie tracił dziś złoty (EUR/PLN +1,16 proc., USD/PLN +2,84 proc.). Kurs USD/PLN (4,647) zbliżał się do najwyższego poziomu w historii osiągniętego w 2000 roku (4,732).

NED

Kurs BTC/USD spadał dziś po południu o 2,84 proc. pozostając poniżej poziomu 20000 USD, ale nie ustanawiał nowych rocznych minimów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon akcje wykres | akcje orlenu | giełda xtb | livechat kurs akcji | kurs pgnig | kurs korony czeskiej | lew kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here