Naga MarketsAkcje KGHM i Dino Polska jedynymi spadkowiczami we wtorekOdbicie w Europie po poniedziałkowych spadkach Po poniedziałkowych spadkach, do których przyczyniły się informacje o mutacji koronawirusa, wtorek przyniósł odreagowanie na rynkach. WIG20 zyskał 2,1%, przy obrotach na poziomie 908 mln PLN. Spółkami, które najwięcej zyskały tego dnia były CCC 6,1%, CD Projekt 4,6% oraz Santander 4,4%.

WIG20: we wtorek traciły tylko dwie spółki

Spadkiem notowania zakończyły jedynie dwie spółki: Dino – 1,1% oraz KGHM -0,5%. Zarówno mWIG40 i sWIG80 okazały się słabsze od blue chipów, jednak i one zakończyły dzień zwyżką odpowiednio o 1,1%/ 0,8%. Europejskie giełdy świeciły się na zielono, CAC40 odrobił 1,4%, DAX 1,3% a FTSE100 0,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na Wall Street Nasdaq poszedł w górę o 0,5% tym samym osiągnął w czasie sesji nowy rekord, natomiast Dow Jones i S&P500 zakończyły notowania spadkami odpowiednio o 0,7%/0,2% – nastrojów nawet nie poprawiło uzgodnienie w Kongresie pakietu stymulacyjnego, który ostatecznie został odrzucony przez Trumpa. Prezydent USA nazwał go „hańbą” i wezwał do zwiększenia pomocy (z 600 USD do 2-4 tys. USD dla par). Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index zyskuje 0,5% a Nikkei idzie w górę o 0,3%. Od samego rana kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy lekko zniżkują.

Krzysztof Tkocz, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here