KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,43%. Akcje taniały o 0,45 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 103 zł. Jest to przeciętny wynik na tle spadającego o około 0,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowej wielkości obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 103,50 zł. Była to kolejna sesja w ramach konsolidacji. W sumie od połowy maja spółka zyskuje już ponad 15%.


Akcje KGHM w konsolidacji

Spółka zaliczyła konsolidację w ubiegłym tygodniu. Cena nieznacznie zmieniała swój kierunek i generalnie można wytyczyć obszar między 102,30 zł, a 105,90 zł. W tym obszarze porusza się cena i wydaje się, że wybicie z tej konsolidacji powinno wskazać dalszy kierunek. Albo będzie to korekta ostatnich wzrostów, albo też zwyżka w kierunku tegorocznych maksimów czyli szczytu z 10 kwietnia w rejonie 112 zł. Od połowy maja, a szczególnie w czerwcu doszło do bardzo silnych wzrostów cen akcji. Są one porównywalne z odbiciem notowań miedzi, na których występuje korelacja. Ubiegły tydzień przyniósł jednak zawahanie na wykresie i zwyżka nieco wyhamowała, co wskazuje na rozpoczętą właśnie korektę, na razie w ramach trwającej konsolidacji.

kghm 1.07.2019
Kurs akcji KGHM 1.07.2019, źródło: xStation 5

EBOiR zainwestował 400 mln zł w obligacje KGHM

W piątek spółka informowała, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował 400 milionów złotych w emitowane obligacje KGHM z terminem zapadalności 10 lat. Wcześniej spółka podjęła uchwałę w sprawie emisji dwóch serii obligacji na naszym krajowym rynku, którego łączna wartość nominalna w sumie wyniesie 2 miliardy złotych. Obligacji serii A z zapadalność 5 letnią mają wartość 400 mln zł, natomiast obligacje drugiej serii z okresem zapadalności 10 lat są wartości 1,6 miliarda zł. Oprocentowanie obligacji obu serii jest zmienne i oparte o stawkę WIBOR dla depozytów sześciomiesięcznych plus marża wynosząca 1,18% dla obligacje serii A, a dla drugiej serii wynoszącą 1,65%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here