Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówAkcje KGHM rosną dziś ponad 4%. Aktualnie kurs znajduje się w okolicach 105,75 zł, jednak dzisiejsze maksimum to nawet 107,60 zł za jedną akcję. Powodem tak silnych wzrostów jest informacja o obniżeniu wymiaru podatku od kopalin, jaką ma zamiar wprowadzić polski rząd.


Podatek od kopalin ma zostać zmniejszony o 15%. Dziś partia Prawo i Sprawiedliwość złożyła w Sejmie projekt mający obniżać o 15% wymiar podatku od niektórych kopalin. Jak powiedział prezydent Lubina – Robert Raczyński: “umowa przewiduje obniżenie podatku o 15 proc. od 1 kwietnia 2019 r.” Jak wynika z uzasadnienia projektu, obniżenie wymiaru podatku od kopalin o 15%, ma obniżyć wpływy do budżetu państwa o 180 mln zł w 2019 r. i po 240 mln zł w kolejnych latach.

Zobacz także: Funt moze wkrótce kosztować 1,45$?

Sytuacja techniczna na wykresie

Można powiedzieć, że idealnie spełnił się scenariusz, o którym pisałem w ostatnim artykule dotyczącym spółki KGHM. Rynek po wybiciu z konsolidacji (zielony prostokąt), wykonał korektę, przetestował górne ograniczenie wybitej konsolidacji, a następnie ruszył w górę. Cena prawie dotarła również do oporu, który wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance – 108,15 zł. Jest to w tej chwili kluczowy poziom, którego wybicie powinno doprowadzić do jeszcze większych wzrostów na tej spółce.

Wykres akcji KGHMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here