Naga Markets webinar


KGHM, Huta Miedzi GłogówAkcje KGHM rosną dziś ponad 4%. Aktualnie kurs znajduje się w okolicach 105,75 zł, jednak dzisiejsze maksimum to nawet 107,60 zł za jedną akcję. Powodem tak silnych wzrostów jest informacja o obniżeniu wymiaru podatku od kopalin, jaką ma zamiar wprowadzić polski rząd.


Podatek od kopalin ma zostać zmniejszony o 15%. Dziś partia Prawo i Sprawiedliwość złożyła w Sejmie projekt mający obniżać o 15% wymiar podatku od niektórych kopalin. Jak powiedział prezydent Lubina – Robert Raczyński: “umowa przewiduje obniżenie podatku o 15 proc. od 1 kwietnia 2019 r.” Jak wynika z uzasadnienia projektu, obniżenie wymiaru podatku od kopalin o 15%, ma obniżyć wpływy do budżetu państwa o 180 mln zł w 2019 r. i po 240 mln zł w kolejnych latach.

Zobacz także: Funt moze wkrótce kosztować 1,45$?

Sytuacja techniczna na wykresie

Można powiedzieć, że idealnie spełnił się scenariusz, o którym pisałem w ostatnim artykule dotyczącym spółki KGHM. Rynek po wybiciu z konsolidacji (zielony prostokąt), wykonał korektę, przetestował górne ograniczenie wybitej konsolidacji, a następnie ruszył w górę. Cena prawie dotarła również do oporu, który wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance – 108,15 zł. Jest to w tej chwili kluczowy poziom, którego wybicie powinno doprowadzić do jeszcze większych wzrostów na tej spółce.

Wykres akcji KGHMCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here