kernelKurs akcji ukraińskiej spółki Kernel, zajmującej się działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego, tracił podczas wczorajszej sesji niespełna 1,2%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy poziomie 49,75 zł. Jest to porównywalny wynik na tle tracącego wczoraj 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach. Mimo spadków, spółka wygląda ostatnio nieźle na tle mocniej tracącego szerokiego rynku. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 50 zł. Była to kolejna słaba sesja od końca kwietnia, która podtrzymuje okres spadkowej korekty. W sumie od kwietniowych szczytów spółka traci około 10%.


Akcje Kernel – od października 2017 roku w układzie bocznym

Spoglądając na notowania spółki przez pryzmat wykresu tygodniowego, widać że od końca października 2017 roku cena porusza się w układzie bocznym między mniej więcej 45 a 55 zł. Obecnie trwa ruch w dół, w kierunku dolnych rejonów konsolidacji. Wydaje się zatem, że kolejna okazja na odbicie pojawi się jeżeli cena spadnie o kolejne 10%. Większe ruchy pojawia się dopiero po opuszczeniu zaznaczonej konsolidacji.

wykres akcji kernel 21.05.2019
Kurs akcji Kernel 21.05.2019, źródło: xStation 5

Spółka zwiększa sprzedaż zboża o 95%

Spółka pochwaliła się wczoraj wynikami sprzedażowymi za III kwartał roku obrotowego czyli za okres od stycznia do końca marca 2019 roku. Z raportu możemy się dowiedzieć, że spółce udało się znacząco zwiększyć sprzedaż zboża i to o aż niemal 95% porównując z analogicznym okresem 2018 roku. Także imponująco wygląda sprzedaż oleju słonecznikowego, która wzrosła o ponad 40%. Już 27 maja poznamy pełny raport kwartalny. Ostatnie okresy wskazywały na spory wzrost przychodów grupy, niestety nadal nie przekłada się to na notowania.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here