Akcje spółki kernel tracą w poniedziałek 27 majaKurs akcji ukraińskiej spółki Kernel, zajmującej się działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego, tracił podczas wczorajszej sesji niespełna 0,12%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy poziomie 42 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 42,10 zł. Była to sesja nie zmieniająca specjalnie układu technicznego. W sumie w rozpoczętej w lipcu fali spadkowej, spółka traci około 25%.


Akcje Kernel w trendzie spadkowym

Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że od lipca trwa silna fala spadkowa. Dobre wyniki dotyczące sprzedaży i produkcji nie przyczyniły się do poprawy notowań i w sierpniu doszło do wyłamania dołem z długoterminowej, szerokiej konsolidacji. Obecnie trwa ruch korekcyjny, który być może będzie kierować się do dolnego ograniczenia wcześniejszego ruchu bocznego. Testem siły kupujących może być więc atak na okolice 45 zł czyli całą serię dołków z ostatnich lat. Ostatnie sesje przynoszą łagodną zwyżkę, jednak bez większej dynamiki i udziału wyższych obrotów. Trudno więc oczekiwać nagłych wzrostów, tym bardziej, że słabo wygląda cały indeks spółek ukraińskich.

kernel 23.10.2019
Akcje Kernel 23.10.2019

Dobre wyniki w segmencie przerobu słonecznika

Podczas wtorkowej sesji spółka poinformowała o wynikach za pierwszy kwartał roku obrotowego 2019/2020. W tym okresie spółka przerobiła około 628,73 tys. ton ziarna słonecznikowego co oznacza wzrost o 50% względem poprzedniego roku. Sprzedaż oleju wyniosła 300,87 tys. ton, co oznacza spadek o 26% rok do roku. Łączny przerób nasion oleistych wzrósł o 50%. Wielkość eksportu zboża z Ukrainy w lipcu i wrześniu 2019 r. wzrosła o 17% r/r do 1,6 mln ton, z czego 1,1 mln ton ziarna pochodziło od zewnętrznych dostawców, a pozostała część została wyprodukowana przez dział rolnictwa firmy – dodano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here