Naga Markets

Akcje spółki kernel tracą w poniedziałek 27 majaPrawdziwym zaskoczeniem dla inwestorów obserwujących parkiet giełdowy w Warszawie jest zachowanie akcji spółki Kernel. Całe zamieszanie związane z tym przedsiębiorstwem: wezwanie do sprzedaży akcji, emisja akcji oraz delisting Kernela podsycane jest przez gigantyczną zmienność kursu. Serię strat, która w piątek (15.09) zaprowadziła notowania do najniższych zakresów, przerywa w poniedziałek wzrost akcji Kernel o 17%.

Akcje Kernel odreagowują po zejściu – przerwa w wyprzedaży

Choć sytuacja spółki Kernel wygląda bardzo nieciekawie od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, przypomina o sobie we wrześniu. Pierwsza połowa miesiąca była biegiem w wyznaczaniem coraz to niższych zakresów w historii. W piątek, 15 września kurs spółki dotarł do poziomu 6,30 zł i był najniższym osiągniętym w historii.W poniedziałek, 18 sierpnia notowania spółki Kernel odreagowują i pokazują odbicie rzędu ponad 17%. W ten sposób tuż przed zamknięciem handlowego dnia na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie kurs oscyluje na 7,415 zł. Akcje odreagowują i obserwowany ruch stanowi swoistą przerwę w wyprzedaży.

Patrząc na wykres spółki, która niebawem zapewne  zejdzie z parkietu, a jej akcje zostaną wycofane, w ciągu niespełna dwóch lat straciła na wartości ponad 88%. Jeszcze w październiku 2021 roku za jedną akcję trzeba było zapłacić ponad 64 zł.

Kurs akcji Kerner Holding S.A. (Kernel) wykres dzienny (D1) 18.09.2023 Źródło: TradingView

dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

KNF odmawia inwestorom w sprawie wycofania akcji Kernel

Sytuacja związana z ukraińską spółką Kernel jest niezwykle kontrowersyjna i wielu przyprawia o zawrót głowy. Wokół umierającego przedsiębiorstwa krążą kolejne wiadomości i doniesienia, tym razem dotyczące sytuacji inwestorów indywidualnych. Komisja Nadzoru Finansowego odrzuciła bowiem wnioski mniejszościowych akcjonariuszy o dopuszczenie ich do postępowania w sprawie wycofania akcji spółki z GPW.

Eksport zbóż wyniósł 92 tys. ton, a oleju słonecznikowego 98 tys. ton

Na początku miesiąca spółka Kernel podała informację o tym, że wyeksportowała 92 tys. ton zboża, 67 tys. ton śruty słonecznikowe i 98 tys. ton oleju słonecznikowego w sierpniu.

Wolumen eksportu został osłabiony przez wyzwania, przed którymi stoi spółka, takie jak brak możliwości eksportu towarów przez ukraińskie porty Morza Czarnego i trwające rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę portową nad Dunajem, które poważnie zakłóciły logistykę eksportu rzecznego – napisano w komunikacie.

Kernel Holding S.A. – co to za podmiot?

Kernel Holding S.A., czyli ukraiński producent spożywczy to spółka zarejestrowana w Luksemburgu, a notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka boryka się z wieloma problemami, nie tylko zewnętrznymi (wojna), ale również wewnętrznymi, gdyż sprawa delistingu nie została jeszcze rozwiązana. Najprawdopodobniej zakończy się ona już wkrótce, a podpowiada o tym wyżej wypisany ruch (oferta akcji), który został wykonany przez spółkę.

Autor poleca równieżDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Absolwent studiów ekonomicznych na Politechnice Gdańskiej. Inwestor indywidualny o podejściu krótko- i średnioterminowym. Uczestnik rynku kapitałowego z kilkuletnim stażem. Prowadząc inwestycje, adaptuje cztery metody analizy instrumentów finansowych. W szczególności badacz funkcjonalności analizy portfelowej. Pasjonat amerykańskiego rynku akcyjnego. Redaktor portalu Comparic.pl. Twórca organizacji naukowych.