Naga MarketsCristiano Ronaldo
Kapitan Juventusu, Cristiano Ronaldo

Akcje notowanego na giełdzie w Mediolanie klubu piłkarskiego Juventus Football Club zaliczyły dziś silny spadek w następstwie wczorajszej porażki w meczu z Atletico Madryt. Blisko 14-procentowe osunięcie zaprowadziło notowania włoskiego klubu do nowego dołka w tym miesiącu.

Wczorajszy mecz sprawił, że drużyna Cristiano Ronaldo poniosła porażkę z Atletico Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z najlepszych zawodników tego meczu okazał się bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny.

Rewanż obu drużyn będzie miał miejsce we Włoszech, 12 marca br. Bukmacherzy nie dają obecnie zbyt wielkich szans na przejście Juventusu do ćwierćfinału, prawdopodobieństwo wynosi bowiem około 6%.

Brak awansu, mniej pieniędzy

Wraz z wczorajszą przegraną, oddaliła się szansa na awans do ćwierćfinału, a co za tym idzie, także na dodatkowe pieniądze dla klubu, który zyskałby 10,5 mln euro. W grę wchodzi także potencjalne 31 mln euro, jeśli klub zajdzie dalej.

Oprócz benefitów pieniężnych, należy także wziąć pod uwagę korzyści płynące od sponsorów, które zależne są od sukcesów a Lidze Mistrzów.

Akcje Juventusu testują miesięczne minima

Wczorajszy mecz odbił się na notowaniach Juventus Football Club, gdzie na giełdzie w Madrycie cena akcji od wczorajszego zamknięcia osunęła się dziś o blisko 14%. Tym samym wyznaczone zostały nowe minima w tym miesiącu.

Na razie jednak spadki zatrzymały się po przetestowaniu wsparcia przy 1,257 euro. Może się okazać, że w ciągu kolejnych dni będziemy świadkami próby domknięcia luki spadkowej powstałej na otwarciu dzisiejszej sesji.

Zobacz również: Brexit: Szansa na głosowanie ws. nowej umowy

Wykres dzienny akcji Juventus Football Club 21 luty
Wykres dzienny akcji Juventus Football Club


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here