Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,10%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,72 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,86 zł. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 60%.


Akcje JSW niemal bez ruchu

Listopad przynosi jak na razie kompletny marazm na notowaniach spółki. Podobny boczny ruch obserwujemy zresztą od początków października. Z jednej strony to dobrze, że akcje przestały silnie tracić na wartości, z drugiej jednak strony – słabo wygląda sytuacja, kiedy po dużej i długotrwałej przecenie, odbicie ma tak słaby charakter jak obecnie. Kurs znalazł wprawdzie pewne wsparcie przy 19 zł, jednak zwyżka wygląda słabo. Sukcesem byłby już sam atak na poziom jednego z ostatnich wierzchołków w rejonie 24 zł. Dodatkowo, od połowy listopada kolejne sesje odbywają się przy niższych obrotach. W takich warunkach trudno jest być optymistą.

jsw 25.11.2019
Notowania JSW 25.11.2019

Słabość względem WIG20

Warto mieć na uwadze relatywną słabość spółki na tle szerokiego rynku. Nawet w branżowym indeksie WIG Górnictwo, spółka wypada blado. Ostatni okres przyniósł odbicie, które na wykresie JSW wygląda jedynie na wyhamowanie spadków. Pewną nadzieją może być jednak zachowanie spółki względem indeksu WIG20. Ten notuje korektę ale od końca sierpnia mamy trend wzrostowy. W trakcie obecnych spadków JSE stoi w miejscu. Na wykresie WIG20 widać, że kurs niebawem będzie testował dolną krawędź kanału. Rejon 2150 punktów wygląda obiecująco i jeżeli nasz parkiet wróci niebawem do wzrostów, to byłaby to także szansa dla JSW. Wszystko będzie jednak zależeć od zewnętrznych apetytów na ryzyko, w tym kwestii wojny handlowej.

wig20 25.11.2019
Notowania WIG20 25.11.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki słabsze niż przed rokiem ale wyższe od oczekiwań

W piątek spółka publikowała raport z wynikami za III kwartał. Firma odnotowała 152,9 mln zł zysku netto wobec 347 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 260,5 mln zł wobec 456,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,16 mld zł wobec 2,35 mld zł rok wcześniej. W sumie od stycznia, zysk netto wynosi 689,1 mln zł w porównaniu z 1,42 mld zł zysku rok wcześniej. Mamy więc wyniki sporo słabsze, w tym ponad dwukrotnie niższy wynik netto zarówno w III kwartale jak i od początku roku. Co ciekawe, mimo wszystko przewyższyły one oczekiwania analityków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here