jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 10,94%. Akcje drożały o 3,62 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 36,90 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego wczoraj o 1,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,70 zł. Była to najmocniejsza sesja od dłuższego czasu, która może doprowadzić do rozwinięcia większej korekty. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 50%.


Akcje JSW reagują w ciekawym miejscu. Czas na większą korektę?

Spoglądając na wykres dzienny widzimy trwającą falę potężnej wyprzedaży. Cały trend spadkowy, który ma swój początek w styczniu 2018 roku, doprowadza już do ponad 70% przeceny. Akcje spółki są więc na tle historycznym już dość tanie, niestety spółce nie sprzyja sytuacja dotycząca polityki oraz cen węgla. Ponadto, trudno oczekiwać wzrostów w okresie słabości szerokiego rynku. Na tym tle spółka odznacza się relatywną słabością. Szukając jednak szans na choćby krótkoterminowe korekty, można porównywać zasięgi wcześniejszych ruchów spadkowych, po których dochodziło do odreagowania. Na wykresie dziennym widać, że takie zasięgi są powtarzalne. Obecny ruch spadkowy wypełnia już podobny zakres w 100%. Wczoraj doszło na takim poziomie do mocnej reakcji popytowej. Możliwe więc, że po tak długiej wyprzedaży, strona kupujących przechodzi do zdecydowanego kontrataku.

jsw 14.08.2019
Kurs akcji JSW 14.08.2019, źródło: xStation 5

JSW uruchamia kolejne ściany, wydobycie cały czas rośnie

Wczoraj spółka poinformowała o uruchomieniu kolejnych czterech ścian, których zasoby sięgają około 2,6 miliona ton węgla koksowego o wysokiej jakości. Największą ze ścian uruchomiono w kopalni Knurów, w której zalega niemal 1,7 mln ton węgla. W sumie, w kopalniach spółki eksploatowanych jest 25 ścian wydobywczych. Kolejne ściany przyczynią się do utrzymania dobrej w tym roku dynamiki wydobycia, które cały czas wzrasta.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here