jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,18%. Akcje drożały o 0,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 21,86 zł. Jest to mocy wynik na tle zyskującego wczoraj 0,37% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 21,42 zł. Była to jedna z najsłabszych sesji we wrześniu. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 60%.


Akcje JSW z reakcję na lokalnym wsparciu

Początek nowego miesiąca wraz z dobrą sytuacją na szerokim rynku, przyniósł odbicie przy wzroście obrotów. Niestety nadal niewiele to zmienia w szerszym układzie technicznym, choć kształtowanie się pewnego wsparcia w okolicach 19 zł można uznać za pozytywny sumptom możliwej poprawy sytuacji, tym bardziej, że akcje te są już bardzo mocno przecenione a stan rynku można określić jako wyprzedany. Jednym z powodów dotychczasowych spadków było zainteresowanie polityków spółką, a w zasadzie jej pieniędzmi, które mogłoby zostać wykorzystane do finansowania innych projektów. Po za problemami na rynku węgla, fundamentalnie spółka nie wygląda najgorzej. Pozostaje mieć nadzieję, że to co działo się w poniedziałek, znajdzie swoją kontynuację i kolejna korekta nie zakończy się po zaledwie kilku dniach.

jsw 6.11.2019
Akcje JSW 6.11.2019

JSW wznawia wydobycie metodą strugową

W ostatnich dniach spółka przekazała informację, że rozpoczęła wydobycie węgla za pomocą techniki strugowej. Pozwala ona na wydobycie węgla z niskich pokładów. Metoda jest stosowana w kopalni Pniówek, gzie wznowiono wydobycie po ponad 4 latach przerwy. Technika to została w Polsce porzucona w latach 90-tych. Na razie wydobycie jest na etapie rozruchu, a ściana strugowa w kopalni Pniówek ma wybieg początkowy 720 m i długość 200 metrów. Docelowo dobowy postęp ściany ma wynieść 8,2 metra, a wielkość dobowego wydobycia sięgnie ok. 3 tys. ton dobrej jakości węgla.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here