Naga MarketsWystrzał na północ na walorach JSW jeszcze przed komunikatem. Czy to wykorzystanie inside info?Wtorkowa sesja przynosi bardzo dynamiczne – kilkunastoprocentowe wzrosty na walorach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Cały ruch na akcjach spółki rozpoczął się już po godzinie 11, kiedy obserwowaliśmy podejście z okolic 19,6 zł. do ponad 22 zł. Informacja o uzyskaniu pomocy z Tarczy PFR i kredytu w kwocie 1 mld zł., pojawiła się dopiero w okolicach godziny 12:30, czyli zdecydowanie później niż opisany ruch na walorach spółki notowanej w indeksie Wig20.

  • Jastrzębska Spółka Węglowa otrzyma 1 mld zł. z Tarczy PFR.
  • Dynamiczne wzrosty na walorach JSW zdecydowanie przed opublikowaniem komunikatu.
  • Po godzinie 15, wzrosty wyhamowały i wynoszą blisko 12%.

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują

Wybicie na walorach JSW godzinę przed komunikatem

Poniższy wykres prezentuje dzisiejszą postawę walorów JSW. W czerwonym prostokącie, zamieściłem ruch na północ, który poprzedzał informację o środkach, które spółka ma otrzymać w ramach wsparcia z Tarczy PFR. Komunikat ukazał się ok. 12:30, czyli w momencie, gdy kurs wyszedł z czerwonego pola.

Oczywiście informacja wywołała spory entuzjazm wśród inwestorów i wywołała kolejną falę wzrostów przy zwiększonych obrotach, jednak pojawia się pytanie, skąd wzięły się wcześniejsze wzrosty, biorąc pod uwagę ich skalę a także fakt słabszej postawy indeksu Wig20 podczas dzisiejszej sesji.

Co ciekawe, wielu uczestników rynku zauważyło mocną zwyżkę kursu JSW jeszcze przed publikacją komunikatu w ESPI. Cena mocno umacniała się już od około godz. 11:25, a do godz. 12:15 ruch wzrostowy sięgał już 12,50% (w ciągu zaledwie 50 minut). Publikacja komunikatu nastąpiła dopiero o godz. 12:31 – pisali analitycy XTB.

Notowania JSW z sesji 17.11. Źródło: trdingview.com

Podczas wtorkowej sesji, w okolicach godziny 15:30 akcje JSW zyskują 11,5%, a kurs oscyluje w okolicach 22 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 74 mln zł. Maksimum sesyjne na akcjach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostało ustanowione na poziomie 23,8 zł., a minimum to 19,7 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here