jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,58%. Akcje taniały o 1,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 26,30 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26,40 zł. Była to jedna z najsłabszych sesji we wrześniu. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 60%.


Akcje JSW blisko nowych minimów

Spoglądając na wykres dzienny, trudno szukać nadziei na szybka poprawę sytuacji. Spółka jest jedną z najsilniej tracących firm, szczególnie w gronie dużych i znanych podmiotów. Negatywny sentyment utrzymuje się nawet pomimo niezłych fundamentów oraz ogromnej przeceny, co mogłoby skłaniać do kupna akcji. Jednym z powodów było wcześniejsze zainteresowanie polityków spółką, co mogłoby oznaczać wykorzystanie jej zysków do finansowania innych projektów. Jak dotąd nie udało się odwrócić bardzo negatywnego obrazu i nadal brakuje chętnych na akcje JSW. Na wykresie, po niewielkiej korekcie cena testuje już ostatnie minimum. Wszystko wskazuje więc na kontynuację trendu spadkowe, z kolejnymi celami w rejonie 20 zł.

jsw 20.09.2019
Akcje JSW 20.09.2019

Ruszają pracę w kopalni Bzie-Dębina

Podczas czwartkowej sesji spółka przekazała informacje o planach uruchomienia pierwszej ściany w nowej kopalni Bzie-Dębina w 2022 roku. W trakcie rozruchu, pracę ma dostać około 800 osób, a docelowo w tym miejscu zatrudnienie sięgnie nawet 2000 osób. Aktualnie w kopalni pracują już 223 osoby, a do końca roku ma być ich 300. Zasoby operatywne nowej kopalni szacowane są na ponad 180 mln ton węgla, znajdującego się w złożach Bzie-Dębina 1-Zachód – prawie 71,5 mln ton zasobów oraz Bzie-Dębina 2-Zachód – 113,8 mln ton. Około 95% zasobów w złożach Bzie-Dębina to węgiel koksowy typu 35.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here