jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,18%. Akcje taniały o 0,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 44,82 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach jak podczas wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 45,20 zł. Była to kolejna słaba sesja, nie zmieniająca szerszego obrazu technicznego. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 35%.


Akcje JSW w kanale spadkowym, czas korekty?

Akcje spółki nie wyglądają najlepiej, mimo że w ostatnim czasie zarysowuje się wyraźna korekta. Na wykresie dziennym można zauważyć, że od początku lutego cena względnie respektuje krawędzie kanału spadkowego. W tym okresie ruchy korekcyjne są niemal takiego samego zasięgu. Wydaje się, że obecnie także możemy mieć do czynienia, po okresie wyprzedaży, właśnie z podobną korektą. Jeżeli historia się powtórzy, można by było oczekiwać wzrostu ceny do okolic górnej krawędzi kanału czyli nawet powyżej poziomu 50 zł. Nadal nie zmieni to jednak szerszego obrazu technicznego, który wskazuje na silny trend spadkowy.

jsw 12.07.2019
Kurs akcji JSW 12.07.2019, źródło: xStation 5

Nagrody dla pracowników obciążą wyniki za II kwartał

Wczoraj spółka poinformowała, że koszty przyznanych niedawno dodatkowych nagród pieniężnych dla pracowników firmy, obciążą wyniki spółki w drugim kwartale tego roku. Wcześniej spółka podawała, że te nagrody będą obciążały wynik za trzeci kwartał bieżącego roku. Warto przypomnieć, że na początku lipca spółka zawarła porozumienie z organizacjami związkowymi właśnie w sprawie wypłat dodatkowych nagród. Łączny koszt planowanych nagród to 163,4 mln zł. Wydaje się, że nagrody były przyznana aby uspokoić sytuację w spółce, która stała się nerwowa po zmianie prezesa zarządu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here