Naga MarketsAkcje JSW w górę o ponad 33%. WIG20 nudny i bez obrotów, twierdzi Palaczyk (Squaber.com)Zgodnie z zeszłotygodniowymi oczekiwaniami JSW błyskotliwie wystrzeliło na północ, a WIG20 kończył poniedziałkową sesję z zyskiem o ponad 0,8%. W tym tygodniu rynek czeka na posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC), które może mieć bardzo duży wpływ na rynek walutowy, a co za tym idzie również na światowe giełdy. Michał Palaczyk ze Squaber.com zaprasza na analizę sytuacji technicznej polskiej giełdy.

  • W poniedziałkowym wydaniu programu przeanalizowano również kondycję spółek Eurocash i Provident
  • Akcje JSW rosły w jeden dzień o 33%. Czy spółkę górniczą stać na więcej?
  • Wall Street najprawdopodobniej zakończyło korektę tak szybko jak ją rozpoczęło, a WIG20 broni kluczowego wsparcia na wysokości poziomu 1750 punktów

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 z nudną sesją, słabym odbiciem i niskimi obrotami

Z jednej strony indeks WIG20 wracał nad poziom wsparcia 1750 punktów i zostawiał w tyle najniższe poziomy od początku lipca, z drugiej dynamika odbicia była relatywnie słaba i odbywała się przy towarzystwie ograniczonych obrotów.

– WIG20 na razie z dosyć słabym odbiciem i z niskimi obrotami. Powrót we wtorek Stanów Zjednoczonych może zwiększyć obroty i jeżeli powrócimy nad poziom 1800 punktów w bardziej zintensyfikowany sposób i w ładny sposób, to byłby to znak, że podobnie jak pod koniec czerwca i lipca ruszymy w stronę wzrostową, przynajmniej kilkusesyjną, w kierunku testu poziomów 1840 punktów – mówił Palaczyk ze Squaber.com.

Jeżeli jednak scenariusz się nie zrealizuje, wtedy zdaniem Palaczyka szansa na utrzymanie wsparcia na poziomie 1750 punktów nie będzie duża.

Akcje JSW niekwestionowanym liderem. Notowania zatrzymały się na szczytach z czerwca

W trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 33% rosły akcje JSW, generując przy tym najwyższe obroty od 8 czerwca. Notowania zatrzymały się na maksimach sprzed trzech miesięcy, poniżej poziomu 22 złotych. O ile Michał Palaczyk spodziewał się silniejszego ruchu na walorach jastrzębskiej spółki, to ostateczny jego zakres przekroczył najśmielsze oczekiwania.

W perspektywie sesji poniedziałkowej należy zwrócić uwagę na ruch na JSW i abstrakcyjny wzrost o ponad 33%. Spodziewałem się, że JSW w przeciągu kilku tygodni musi zrobić mocny ruch i wyjazd do góry, widać było bowiem, że kapitał spekulacyjny był mocno rozgrzany. Dynamika ruchu zaskoczyła jednak największych optymistów – komentował Michał Palaczyk.

Jeżeli Stany Zjednoczone otworzą się prowzrostowo po długim weekendzie, wtedy istnieje szansa na kontynuację obecnego ruchu. Nie można przejść jednak obojętnie obok czerwcowej strefy oporu. Po wzroście o ponad 30% oczekiwanie kolejnej aprecjacji od strony racjonalnej jest ciężkie do przewidywania, jednak Palaczyk spodziewa się „wtórnej radości rynków”, która może jeszcze przez kilka sesji wynieść JSW wyżej. Ostatecznie jednak spółce należy się korekta.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 relatywnie najsilniejszym indeksem. Duża skala wzrostów JSW
Następny artykułSpółka Columbusa przyjęła program zielonych obligacji na maks. 500 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here