Naga Marketsjsw ccPierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym nie przyniosła znaczących ruchów na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe z Europy rozpoczęły handel poniżej piątkowego zamknięcia, jednak tuż po godzinie 9:00 inicjatywę przejęli kupujący. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy zdołał zamknąć się 0,46% na plusie, podczas gdy francuski CAC40 zyskał 0,12%. Większość europejskich indeksów także wymazał poranne straty. Nieznacznie pod kreską zamknęły się jedynie londyński FTSE100 oraz holenderski AEX.

O ile na głównych parkietach na Starym Kontynencie zmienność była ograniczona, tak spore ruchy obserwowaliśmy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po zeszłotygodniowych spadkach, indeks WIG20 zamknął pierwszą sesję na solidnym plusie, wynoszącym niemal 2%. Jeśli obecny sentyment się utrzyma, istnieje szansa na atak poziomu 2040 pkt na WIG20 już na jutrzejszej sesji. Wśród blue chipów najlepiej poradziła sobie Jastrzębska Spółka Węglowa, która zyskała niemal 19%! Tak spektakularne wzrosty wynikają z coraz wyższej ceny węgla koksowego oraz dzisiejszej informacji o odwołaniu Włodzimierza Hereźniaka ze stanowiska prezesa spółki. Patrząc na inne walory, na ponad 7% plusie zamknęły się dziś Tauron i PGE. Pod kreską sesję zakończył jedynie CD Projekt, gdzie spadki wyniosły 1,17%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz z zbliżaniem się do końca dnia zmienność była mniejsza. Generalnie poniedziałki charakteryzują się mniejszymi ruchami, a dziś dodatkowo zabrakło inwestorów z USA, gdzie obchodzony jest dzień Martina Luthera Kinga (Wall Street nie pracuje). Na większą zmienność przyjdzie nam więc poczekać do jutra.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here