Naga MarketsAkcje JSW tracą po wynikach. Spółka chce odrobić ubytek w produkcji spowodowany pandemiąPodczas piątkowej sesji walory JSW są jednymi z najsłabszych w gronie wszystkich komponentów indeksu Wig20. Akcje tracą na wartości po bardzo słabych wynikach finansowych za II kwartał bieżącego roku, które spółka opublikowała w czwartek bezpośrednio po sesji giełdowej. Strata netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniosła w II kwartale 2020 roku 765,4 mln zł wobec 133,3 mln zł zysku rok wcześniej.

  • Przychody grupy JSW spadły do 1,488 mld zł z 2,209 mld zł przed rokiem.
  • Strata operacyjna grupy wyniosła 888,5 mln zł wobec 188,2 mln zł w ubiegłym roku.
  • JSW chce odrobić ubytek produkcji z II kwartale wynikający z pandemii.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Walory JSW zmierzają w kierunku 13 zł., gdzie konsolidowały w kwietniu

W trakcje piątkowej sesji, Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała komunikat, w którym informuje o chęci odrobienia luki produkcyjnej z II kwartału bieżącego roku. W analizowanym okresie, w konsekwencji pandemii koronawirusa, wolumen produkcji był niższy o 1,05 mln ton w stosunku do pierwotnych planów produkcyjnych, natomiast roboty korytarzowe były niższe o 6 tys. metrów bieżących.

Walory spółki po trwającej nieco ponad miesiąc konsolidacji w kanale 12-14 zł. wybiły górą, i na początku czerwca osiągnęły poziom 21 zł. Od tego czasu, walory osuwają się ponownie a kurs akcji systematycznie traci na wartości. Obecnie cena 1 akcji spółki spadła już do poziomu 15 zł. i jest na dobrej drodze do całkowitego zanegowania wzrostów z przełomu maja i czerwca co będzie się wiązać z powrotem w okolice 13 zł.

Notowania JSW z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.plZobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

W końcówce piątkowej sesji, akcje JSW tanieją o 1%, a kurs oscyluje w okolicach 15 zł. Sesyjne minimum zostało wyznaczone na poziomie 14,4 zł., wówczas walory taniały o blisko 5%. Obroty na walorach spółki nie są zbyt wysokie, wynoszą 8,6 mln zł.

Więcej o wynikach spółki za II kwartał bieżącego roku przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here