jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 1,55%. Akcje drożały o 0,68 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 45,18 zł. Jest to dobry wynik na tle spadającego o 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach, niż podczas wcześniejszych spadków co może oznaczać, że jest to tylko ruch korekcyjny. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 44,50 zł. Była to kolejna słaba sesja, nie zmieniająca szerszego obrazu technicznego. W sumie od szczytu z końca stycznia spółka traci już około 40% i nic nie wskazuje, aby trend spadkowy miał się szybko zakończyć.


Akcje JSW w kolejnej porównywalnej korekcie?

Spoglądając na wykres dzienny spółki widać, że w tym roku mamy do czynienia z trendem spadkowym. Trend ten sięga zresztą dużo dalej, gdyż rozpoczął się w połowie stycznia ubiegłego roku. W tym czasie cena spółki spada już o ponad 60%. Patrząc na tegoroczne notowania, można zauważyć dość porównywalne, raczej niewielkie ruchy korekcyjne, sięgające około 12-14%. Możliwe, że po ostatnich spadkach właśnie inicjowany jest podobny ruch korekcyjny. Jeżeli znowu jego zasięg byłby podobny to pierwsze problemy mogłyby zacząć się już przy poziomie wcześniejszych dołków w rejonie 48-49 zł.

jsw 17.06.2019
Kurs akcji JSW 17.06.2019, źródło: xStation 5

Premia dla pracowników z zysku za 2018 rok

W piątek spółka informowała o tym, że planuje wypłacić swoim pracownikom premię z zysku za 2018 rok. Zarząd zapewnia, że dobro pracowników jest celem nadrzędnym. Zarząd skomentował także kwestie odwołaniu dotychczasowego prezesa, zapewniając że spółka będzie skupiać się na kluczowej działalności, a każda ważna decyzja będzie dokładnie analizowana pod kątem potencjalnych korzyści dla firmy i jej pracowników. Spółka podkreśliła, że jest w dobrej kondycji finansowej. Warto dodać, że wcześniejsze odwołanie prezesa wywołało obawy i protesty o to, że spółka może być wykorzystywana w celu zdobycia finansowania na projekty rządowe.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here