jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,95%. Akcje taniały o 0,68 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 34,10 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj o 0,37% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach jak podczas wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 34,26 zł. Była to kolejna słaba sesja, nie zmieniająca szerszego obrazu technicznego. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o niemal 50%.


Akcje JSW nadal w spadku. Dwie statystyczne szanse na odbicie

Spoglądając na wykres tygodniowy widzimy trwającą falę potężnej wyprzedaży. Cały trend spadkowy, który ma swój początek w styczniu 2018 roku, doprowadza już do blisko 70% przeceny. Może to zaskakiwać, gdyż spółka pod względem fundamentalnym nie wygląda najgorzej. Kluczowe problemy to kwestia polityki i cen węgla. Szukają jednak technicznych nadziei na odbicie, można dostrzec dwie czysto statystyczne szanse, których realizacja bądź odrzucenie odbędą się już w najbliższym czasie. Pierwsza szansa to symetria ruchów spadkowych, po których dochodziło do korekcyjnego odbicia. Na wykresie mamy zaznaczone porównywalne zasięgi impulsów, po których dochodziło do korekty. Kolejny taki zasięg zostanie osiągnięty w rejonie 33 zł, a więc już niebawem. Druga statystyczna szansa widoczna jest na notowaniach miesięcznych. Otóż w całej historii notowań spółki, pojawia się sporo ruchów trwających nieprzerwanie 3,4 a nawet 5 miesięcy. Mamy jednak zaledwie kilka sytuacji, kiedy ruch trwał, aż 6 miesięcy i są to najdłuższe trendy. Sierpień jest 5 spadkowym miesiącem z rzędu. Jeżeli historia sugeruje, że 5-6 miesięcy oznacza mocny stan wykupienia lub wyprzedania, to w najgorszym wypadku, wrzesień powinien być ostatnim spadkowym miesiącem, po którym nadejdzie większa korekta.

jsw 7.08.2019
Kurs akcji JSW 7.08.2019, źródło: xStation 5

JSW z nowoczesnym kompleksem ścianowym

Spółka poinformowała wczoraj, że nabyła kompleks ścianowy firmy Becker Warkop na potrzeby Kopalni Węgla Kamiennego Budryk. Jest to jednym z najnowocześniejszym kompleksów tego typu w naszym kraju posiadający nowatorskie rozwiązania techniczne. Zakupiony przez JSW kompleks ścianowy zostanie wykorzystany w siedmiu kolejnych ścianach.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here