Naga MarketsjswAnalitycy DM BOŚ w raporcie z 17 października obniżyli cenę docelową dla akcji JSW do 40 zł, podtrzymując rekomendację “kupuj”.

“Przyznajemy, że w bieżącym i następnym roku wolne przepływy pieniężne powinny być ujemne. Jednak dużą rolę odgrywa tutaj kulminacja projektów wydobywczych, nabycie PBSz oraz przeniesienie wydatków inwestycyjnych z 2018 na 2019” – napisali analitycy DM BOŚ.

“Wydaje się, że o odbiciu cen węgla w przyszłym roku można tylko pomarzyć. Zakładamy, że ceny węgla – jeśli utrzymają się w 2020 roku na poziomie 150 USD/t – w połączeniu z oczekiwanymi nieszczególnymi wynikami segmentu koksu mogą skutkować obniżeniem całorocznej EBITDA spółki do 1 mld zł” – napisano.

“Jeśli weźmiemy pod uwagę zaplanowane wydatki inwestycyjne rzędu 2 mld zł, to w 2020 roku mamy do czynienia z ujemnymi przepływami pieniężnymi w alarmującej wielkości 1 mld zł. W rezultacie jest prawdopodobne, że JSW wstrzyma wypłatę dywidendy” – dodano.

 

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki tracą dzisiaj około 3%. Wszystko wskazuje więc a utrzymanie się trendu spadkowego i zbliżającą się walkę o obronę tegorocznego minimum.

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here