Naga MarketsAkcje JSW liderem środowych spadków. WIG20 tracił prawie 2%Wtorek przyniósł kontynuację spadków na rynkach bazowych, które intraday przekraczały nawet kilka procent. Niemniej ostatnie godziny handlu przyniosły odrabianie części strat, a wsparciem pozostawały informacje dotyczące planów stopniowego łagodzenia obostrzeń covidowych w wybranych gospodarkach Starego Kontynentu. Z kolei wieczorem wsparciem dla rynku akcji okazały się wypowiedzi prezesa Fed, który przed Komisją Bankową Senatu USA zapowiedział utrzymanie obecnej polityki monetarnej w średnim okresie.

S&P 500 skromnie w górę, WIG20 mocno w dół

W rezultacie indeks S&P500 zakończył dzień symbolicznym 0,13% wzrostem, mimo iż w najsłabszym momencie tracił blisko 2,0%. Wzrost awersji do ryzyka przełożył się na odpływ kapitału z rynków rozwijających się, na czym mocno ucierpiał krajowy rynek akcji z uwagi na relatywną wyższą płynność.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 stracił podczas wczorajszej sesji blisko 2,0%. Spadkom przewodziły spółki górnicze z JSW na czele oraz handlowe. Natomiast na drugim biegunie znalazła się branża paliwowa z Lotosem na czele. Wyraźnie traciły również średnie i mniejsze spółki, których indeks zbliżyły się do lokalnych szczytów ze stycznia.

W dzisiejszym kalendarium również trudno doszukiwać się ważniejszych odczytów z realnej gospodarki. Zwracamy jednak uwagę, że popołudniem prezes Fed przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Z kolei krajowi inwestorzy będą wyczekiwać konferencji rządu odnośnie wprowadzenia ewentualnych nowych obostrzeń w związku z kolejną falą pandemii w Polsce. Media spekulują, że władze mogą ponownie wprowadzić element regionalizacji. Z drugiej strony po Wielkiej Brytanii, tym razem z Holandia przedstawiała plan znoszenia części obowiązujących ograniczeń, które w zachodnich państwach Europy często są bardziej surowe niż w Polsce.

Wczorajsze ostatnie godziny handlu za oceanem powinny wprowadzić powiew optymizmu na rynkach europejskich, przynajmniej w początkowej fazie handlu. Aktualnie WIG20 znajduje się w kluczowym miejscu – w grze nadal pozostaje poziom wsparcia w okolicy 1900 pkt. W negatywnym scenariuszu jego pokonanie otworzyłoby drogę do okolic 1700 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here